MENÜ
25° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Eski Komandolar Kırşehir’de Bir Arada

Batman Kozluk 5. Jandarma Komando Tabur Komutanlığında 1985-1986 yıllarında askerlik yapan 100 arkadaş Kırşehir’de bir araya geldi. Sosyal medya üzerinden kurdukları “Kozluk Asker Arkadaşları” grubuyla birbirleriyle irtibata geçen eski askerler, her yıl buluşmayı gelenek haline getirdi. Tam 34 yıl aradan sonra bir araya gelen askerlik arkadaşları, bu yıl da Kırşehir’de toplanarak Diyarbakır annelerine destek olmak […]
Manşet Haberleri - 28 Eylül 2019 14:04 A A

Batman Kozluk 5. Jandarma Komando Tabur Komutanlığında 1985-1986 yıllarında askerlik yapan 100 arkadaş Kırşehir’de bir araya geldi.

Sosyal medya üzerinden kurdukları “Kozluk Asker Arkadaşları” grubuyla birbirleriyle irtibata geçen eski askerler, her yıl buluşmayı gelenek haline getirdi.

Tam 34 yıl aradan sonra bir araya gelen askerlik arkadaşları, bu yıl da Kırşehir’de toplanarak Diyarbakır annelerine destek olmak için yürüyüş yaptı.

Ahi Evran Külliyesi’nde bir araya gelen eski komandolar dua ettikten sonra Cacabey Meydanı’na yürüdü. Komando marşlarıyla Cacabey Meydanı’na yürüyen eski askerler Meydanda bulunan Atatürk anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı okudu.

“VATAN İÇİN SEFERBERİZ”

Kozluk’ta askerliğini jandarma komando onbaşı olarak yapan Ali Gürpınar da Türkiye’ye örnek olacak birlik ve beraberlik içinde bulunduklarını söyledi.

Gürpınar her zorlukta vatan için hazır olduklarını belirterek, “Bizler hiçbir siyasi ya da başka bir amaca hizmet etmeyen bu güzel ülkemizin ayrı ayrı köşelerinden gelen vatanımızın mozaiğine örnek teşkil eden asker arkadaşları topluluğuyuz. Eğer ki bizlere bugün bile bir görev düşerse yerine getirmeye hazırız.” dedi.

DİYARBAKIR ANNELERİNE DESTEK VERİYORUZ

Evlat hasreti çeken annelerin yanında olduklarını belirten Gürpınar şöyle konuştu:

“Bu vatan bizim vatanımız bir vatanda bir anne çok kutsaldır. Diyarbakır’da evlatları için seferber olmuş, acıları hiç dinmeyen annelerimizin de haykırışlarına destek veriyoruz. Onlar bizim de annelerimiz. Bir an önce evlatlarına kavuşmaları için de dua ediyoruz.”

 

Comments

comments

Bu haber 6611 kez okundu.
Manşet Haberleri - 14:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.