MENÜ
29° Açık
  • EURO
  • DOLAR

ESKİ SAVCI FETÖ’DEN GÖZALTINA ALINDI

Hakimler ve Savcılar Kurulunca (HSK), Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında meslekten ihraç edilen eski cumhuriyet savcısı, Kırşehir Adliyesi’nde gözaltına alındı. HSK kararının Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından soruşturma başlatan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kırşehir Adliyesi’nde görevli eski cumhuriyet savcısı Birol I. hakkındaki yakalama kararını Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi. Başsavcılığın talimatıyla Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, adliyeye […]
Genel - 7 Ekim 2017 11:25 A A

Hakimler ve Savcılar Kurulunca (HSK), Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında meslekten ihraç edilen eski cumhuriyet savcısı, Kırşehir Adliyesi’nde gözaltına alındı.

HSK kararının Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından soruşturma başlatan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kırşehir Adliyesi’nde görevli eski cumhuriyet savcısı Birol I. hakkındaki yakalama kararını Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi.

Başsavcılığın talimatıyla Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, adliyeye gelerek eski savcı Birol I’yı gözaltına aldı.

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen eski savcı Birol I, ifade işlemleri için emniyete götürüldü.

HSK, 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin (KHK) 3. maddesinin 1. fıkrası kapsamında FETÖ/PDY ile iltisak ve irtibatları olduğu sabit görülen 39 hakim ve cumhuriyet savcısını meslekten ihraç etmişti.

 

Comments

comments

Bu haber 8604 kez okundu.
Genel - 11:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.