MENÜ
Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni Gerçekleşti

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni Gerçekleşti Üniversitemiz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni 16 Mayıs 2017 tarihinde Kapalı Spor Salonunda gerçekleşti. Törene Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, yüksekokul müdürleri, akademik ve idari personel, veliler ve öğrenciler katıldı. Saygı […]
Akçakent - 17 Mayıs 2017 15:53 A A

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Mezuniyet Töreni Gerçekleşti

Üniversitemiz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni 16 Mayıs 2017 tarihinde Kapalı Spor Salonunda gerçekleşti. Törene Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, yüksekokul müdürleri, akademik ve idari personel, veliler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu adına açılış konuşmasını Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Emine Tanış yaptı. Tanış, öğrencilerini mezun etmenin sevincini yaşadıklarını belirterek bu sevinci kendileriyle paylaşan konuklara teşekkür etti. Eğitimde temel hedeflerinin vatanı ve milletini seven, özgüveni yüksek, öğrenmeyi ve araştırmayı amaç edinen bireyler yetiştirmek olduğunu söyleyen Tanış, “Mezunlarımıza bundan sonraki sosyal ve mesleki hayatlarında başarılar diliyorum.” dedi. Öğrencilerin ailelerine de seslenen Yrd. Doç. Dr. Emine Tanış, konuşmasına şöyle devam etti: “Özen gösterip emek vererek yetiştirdiğiniz evlatlarınızı hayat mücadelesinin içine gönderiyoruz. Üniversitemizin nitelikli akademik kadrosu ile onları yetiştirdik, eğittik ve şimdi de mezun ediyoruz. Onlarla gurur duyabilirsiniz.”

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu adına açılış konuşmasını Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Hatice Rana Erdem yaptı. Öğrencilerin Üniversitemizin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulundan mezun olmanın gururunu hayat boyu yaşayacaklarını ifade eden Erdem, gelecek yaşamlarında onlara başarılar diledi. Eğitim dönemi olan dört yılın çabuk geçtiğini söyleyen Erdem sözlerine şöyle devam etti: “Bu bir son değil sizin için başlangıçtır. Sizler hedefe ulaşmak için çok çaba sarf edeceksiniz. Zor ve önemli bir mesleğiniz var. Mesleğinizi yaparken, saygılı, hoşgörülü, sabırlı olacaksınız. Sizin yolunuz hizmet ve fedakarlık yoludur, bu yolda ve mesleğinizde hepinize başarılar dilerim.”

Yüksekokul ve meslek yüksekokulu müdürlerinin konuşmasının ardından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya da bir konuşma yaptı. Karakaya, bu tür programların kurumsallaşmanın bir gereği olduğunu belirterek mezun olacak öğrencilerle birlikte olmaktan mutlu olduğunu söyledi. Yaş itibari ile mezun olan öğrencilerin ülkemizin umudu olduklarını ifade eden Prof. Dr. Vatan Karakaya, “Topluma ait bireysel olmayan sorumluluğa başlamak üzeresiniz, bu bir son değil aslında sizin için bir başlangıçtır.” dedi. Üniversitemizin jeotermal alanda pilot üniversite olduğunu söyleyen Rektör Karakaya, konuşmasına şöyle devam etti: “Pilot üniversite olmamızdan dolayı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu ilimizde sağlık alanında marka olma yolunda ilerliyor. Mezun olduğunuz bölümlerin kıymetini bilin. Önünüzde umut dolu yıllarınız var, özgüveni yüksek bireyler olmalı ve alanınızda yeterliliklere sahip olmalısınız.”

Konuşmasında velilere de seslenen Prof. Dr. Vatan Karakaya, ailelerin evlatlarıyla gurur duymaları gerektiğini söyledi. Öğrencilerin mezuniyetlerini kutlayan Rektör Karakaya, “Geleceğiniz aydın, ufkunuz açık olsun. Meslek yaşamınızda ve sosyal hayatınızda başarılar dilerim.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu birincisi Elif Sarıman ve Özge Özgan mezun öğrenciler adına birer konuşma yaparak kendilerini yetiştiren ailelerine ve hocalarına teşekkür ettiler.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu birincisi Şükrü Ateş de mezun olan öğrenciler adına bir konuşma yaparak kendilerini donanımlı bir şekilde hayata hazırlayan ailelerine ve hocalarına teşekkür etti. 

Konuşmaların ardından Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu birincisi Şükrü Ateş şeref kütüğüne adını çaktı. Tören, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda dereceye giren öğrenciler ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulunda dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesi, Fizyoterapist Andının okunması ve Ahilik Yemininin ettirilmesinin ardından mezunların keplerini atmasıyla sona erdi.

 

Comments

comments

Bu haber 9504 kez okundu.
Akçakent - 15:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.