MENÜ
Açık
  • EURO
  • DOLAR

İl İstihdam Kurulu Toplandı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2019 Yılı 3. Olağan Toplantısı Vali İbrahim Akın başkanlığında yapıldı. Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Akın, bugünkü toplantıda, ilimizde mevcut istihdamın korunması, bunun üzerine ilave istihdam olanaklarının yaratılması ve ilimizde işsizliğin azaltılmasına yönelik olarak alınması gereken tedbirler ve yapılması gereken çalışmaların görüşülüp değerlendirileceğini söyledi. […]
Manşet Haberleri - 26 Temmuz 2019 12:00 A A

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2019 Yılı 3. Olağan Toplantısı Vali İbrahim Akın başkanlığında yapıldı.

Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Akın, bugünkü toplantıda, ilimizde mevcut istihdamın korunması, bunun üzerine ilave istihdam olanaklarının yaratılması ve ilimizde işsizliğin azaltılmasına yönelik olarak alınması gereken tedbirler ve yapılması gereken çalışmaların görüşülüp değerlendirileceğini söyledi.

İlimizde işsizliğin azaltılması ve istihdamın artırılmasına yönelik bu toplantıda alınacak kararların faydalı olacağına inandığını belirten Vali İbrahim Akın, “Düzenli olarak yapmış olduğumuz İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısının 2019 Yılı 3. Toplantısını gerçekleştirmek üzere bir araya geldik. Bir önceki toplantıda alınan kararlar doğrultusunda, yürütme kurulumuzca yapılan çalışmalar gözden geçirilecek. Akabinde, kurslarla ilgili denetim raporları ve sonuçları hakkında kurul bilgilendirilecek. Toplumsal cinsiyet eşitliği, genç istihdam ve çocuk işçiliğinin önlenmesine yönelik olarak yapılan çalışmalar konusunda kurula sunum yapılarak bilgi verilecek. Yine, tarımsal alandaki gelişmeler ile ilgili kurula bilgi sunulacak. 2019 yılında uygulamaya konulan ve üniversite öğrencilerine yönelik başlatılan sosyal çalışma programı konusunda kurul bilgilendirilecek. Bunun dışında, çeşitli kuruluşlar ve sivil toplum örgütleri ile İş-Kur İl Müdürlüğümüzce ortaklaşa yürütülen Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme işbirliği protokolü kapsamında yürütülen kurslarla ilgili talepler ve çalışmalar da kurulumuza sunulacak. 2019 yılında başvuruları alınan engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızın yapmış oldukları kendi işini kurmaya yönelik olarak hazırlanan projeler de kurulumuza sunularak görüş alınacak. Bilindiği gibi işsizlik en önemli sorunlarımızın başında gelmektedir. Ülkemizde işsizliğin azaltılması, istihdamın artırılmasına yönelik olarak, illerde de yerel istihdam politikasının belirlenmesine yönelik olarak oluşturulan kurullar çalışmalarını tüm hızıyla yürütüyor.” dedi.

Ardından, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen Kaya’nın kurum tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve sonuçları hakkında kurul üyelerini bilgilendirdiği toplantı, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyelerinin istihdamın artırılmasına ve işsizliğin azaltılmasına yönelik görüş ve önerilerinin alınması ile sona erdi.

 

Comments

comments

Bu haber 3293 kez okundu.
Manşet Haberleri - 12:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.