MENÜ
18° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Kadın Girişimciden Kırşehir’de  Bir İlk;“BAYAN VE ÇOCUK SPOR SALONU”

Kırşehir’de; girişimcilik örneği sergileyen Dilek Eflatun Yılmaz, bir ilke imza atarak,”sadece bayan ve çocuk konsepti “içinde bir spor salonu açtı. Daha önce Kırşehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Muhasebe Sorumlusu olarak 22 yılın ardından emekli  olan, Bu süre zarfı içinde aynı anda da 10 yıl bir spor salonunda antrenörlük yapan, 2. Kademe Fıtness Antrenörlük Belgesi bulunan Dilek Eflatun […]
Genel - 22 Mart 2019 17:36 A A

Kırşehir’de; girişimcilik örneği sergileyen Dilek Eflatun Yılmaz, bir ilke imza atarak,”sadece bayan ve çocuk konsepti “içinde bir spor salonu açtı.

Daha önce Kırşehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Muhasebe Sorumlusu olarak 22 yılın ardından emekli  olan, Bu süre zarfı içinde aynı anda da 10 yıl bir spor salonunda antrenörlük yapan, 2. Kademe Fıtness Antrenörlük Belgesi bulunan Dilek Eflatun Yılmaz şimdi Kırşehir’de büyük bir boşluğu doldurarak,Annelere; “çocuğunu da al gel spor yap parolasıyla yola çıktı. Yılmaz bu konuda şöyle diyor:

“ÇOCUKLAR OYNARKEN ANNELER SPOR YAPABİLSİN DİYE…”

Kırşehirde bir ilke imza atıyoruz,  çocuklar oynarken anneler spor yapabilsin diye… Çocuklar duyduklarını değil, gördüklerini hayatına alırlar sporun içinde büyüsünler ve sağlıklı gençlik yetişsin diye, kadınlarımızın ve çocuklarımızın sağlıklı yaşamalarına destek verelim diye bu yola çıktık.

“Bayan ve çocuk” konsepti içinde yapılandırdığımız Eflatun Bayan ve Çocuk Spor Salonumuzun açılışını onurlandırmanızı dileriz

Eflatun Bayan-Çocuk SPOR Salonu paylaştı: 19 Mart 2019 Salı

 

“AMACIMIZ ;KADIN-ERKEK AYRIŞTIRMAK DEĞİL AMA..”

Amacımız kadın erkek ayrıştırmak değil fakat erkeklerimiz her yerde çok rahat spor salonu bulabiliyor ama kadınlarımız için aynı şey geçerli değil maalesef, ya ortam uygun olmuyor, ya erkeklerimiz eşlerini karma ortama göndermek istemiyor ne yazık ki kadınlarımız bu konuda ikinci planda kalıyor. Çocuklar konusuna gelince yine kadınlarımız çocuğu ile spor salonuna kabul edilmiyor çünkü karma salonlarda erkeklerimizin çalışması için uygun makinalar ağırlıklar çocuklar için risk teşkil etmektedir. Yine kadınlarımız çocukları için kendini ertelemek zorunda kalıyor.

“KADINLARIMIZ KENDİNİ ERTELEMEYECEK”

Şimdi anneler çocuğunu da alıp sporunu yapmaya rahatlıkla gelebilecek, hem çocuğu yanında olacak hem de artık kendini ertelemeyecek. Salonumuzda fıtness çalışmalarımızda İncelme ve sıkılaşma takibi bizzat ben dahil iki antrenör tarafından “vücut kitle endeksi ölçüm cihazı” raporları takibi üzerinden de izlenecektir.

“SPOR; YALNIZCA KİLO VERMEK YA DA KİLO ALMAK DEĞİL”

Spor, yalnızca kilo vermek ya da kilo almak değil, bedenimizle birlikte beynimizin ve ruhumuzun sağlığı içinde çok önemli bir aktivitedir.  Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “şuna inanmak lazımdır ki dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir”

Kadınlarımızın güzel eserler ortaya koyabilmesi için önce kendisi güzellikler yaşamalı ve çocuklarına eşlerine güzellikler yaşatabilsin.

 

Comments

comments

Bu haber 18327 kez okundu.
Genel - 17:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.