MENÜ
27° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

KIRŞEHİR AEÜ “YERLİ OTOMOBİL” PROJESİNDE

Geçtiğimiz günlerde Jeotermal Sera projesinde temel atan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin bu kez ”Elektrikli Otomobil Motoru” projesi Tubitak tarafından kabul edildi. Üniversitemiz Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğretim elemanlarından Dr. Öğr. Üyesi Mikail KOÇ’un “Elektrikli Arabalarda Gömülü Mıknatıslı Motor Sürücülerinde Verimi Artıran İleri Kontrol Stratejileri” konulu TÜBİTAK 1001 projesi kabul edildi. Kurum hissesi hariç 635.394 TL […]
Manşet Haberleri - 29 Mart 2019 15:01 A A

Geçtiğimiz günlerde Jeotermal Sera projesinde temel atan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin bu kez ”Elektrikli Otomobil Motoru” projesi Tubitak tarafından kabul edildi.

Üniversitemiz Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğretim elemanlarından Dr. Öğr. Üyesi Mikail KOÇ’un “Elektrikli Arabalarda Gömülü Mıknatıslı Motor Sürücülerinde Verimi Artıran İleri Kontrol Stratejileri” konulu TÜBİTAK 1001 projesi kabul edildi. Kurum hissesi hariç 635.394 TL bütçesi ve 36 ay süresi olan projede doktora öğrencileri yetiştirilmesi, endeksli yayınlar çıkarılması ve ulusal/uluslararası toplantılarda bildiriler sunulması projenin kapsamı içerisinde yer alıyor.

Yurt dışında Elektrikli araçlar üzerine eğitim alan ve bu alanda kazandığı deneyimleri Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde kuracağı laboratuvar ile hayata geçirecek olan Dr. Öğr. Üyesi Mikail Koç’un projeyle yerli elektrikli arabalar ile ilgili çalışmalara katkı sağlayacağı belirtiliyor.

KAYNAK: KIRŞEHİR HABERTÜRK- ÖMER DURAN

Comments

comments

Bu haber 10427 kez okundu.
Manşet Haberleri - 15:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.