MENÜ
12° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara: “Ramazan, Barış Ve Huzur Getirsin”

  Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, Ramazanın Gelişi Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınlayarak, Ramazanın Faziletine Dikkat Çekti. İl Müdürü Baykara, Ramazan ayının sosyal yardımlaşma, dayanışma ve paylaşmanın en üst düzeye çıktığı, dini ve ahlaki değerlerin öneminin vurgulandığı, sebat, kanaat, metanet ve fazilet bakımından nice güzelliklerin bahşedildiği müstesna bir zaman dilimi olduğunu vurguladı. […]
Akçakent - 29 Mayıs 2017 11:29 A A

 

Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, Ramazanın Gelişi Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınlayarak, Ramazanın Faziletine Dikkat Çekti.

İl Müdürü Baykara, Ramazan ayının sosyal yardımlaşma, dayanışma ve paylaşmanın en üst düzeye çıktığı, dini ve ahlaki değerlerin öneminin vurgulandığı, sebat, kanaat, metanet ve fazilet bakımından nice güzelliklerin bahşedildiği müstesna bir zaman dilimi olduğunu vurguladı.

İl Müdürü Ramazan Baykara, “Manevi dünyamızın yoğunlaştığı, bereket, rahmet ve mağfiretin ihsan edildiği Ramazan-ı Şerif, kıymet ve kutsiyetiyle dinî açıdan taşıdığı anlamının yanı sıra sosyal olarak da insani ve ahlaki erdemlerin daha güçlü haliyle içtimai hayata aksettiği, ferdi sevinçlerin müşterek saadete dönüştüğü, sevgi, saygı, fedakârlık ve kardeşlik duygularının daha da güçlendiği, nimetleri paylaşmanın zirveye çıktığı, sabrın öğretildiği ve benliğimize aktarıldığı bir hoşgörü ve feyz iklimidir. Köklü, sağlam, milli ve manevi değerlerle teçhiz edilen, diniyle adeta bütünleşmiş ve prensipleriyle yoğrulmuş bir millet olarak birlik ve beraberliğe, kenetlenmeye, birlikte hizmet etme aşkına en çok ihtiyacımız olan bugünlerde, Ramazan ayının ihtiva ettiği hikmetleri ve bünyesinde barındırdığı güzellikleri hep birlikte yaşayacağımıza, yaşatacağımıza ve bizi ayakta tutan bu değerlere bağlı kalacağımıza olan inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan ayının tüm milletimize ve İslam alemine hoşgörü, barış ve huzur getirmesini diliyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Comments

comments

Bu haber 13192 kez okundu.
Akçakent - 11:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.