MENÜ
19° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

KIRŞEHİRLİ BİR MİLLETVEKİLİ DAHA MI GELİYOR ?

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi öncesinde, siyasilerin görüşme trafiği devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu kapsamda AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’na katılan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’yi ziyaret etti. Bu görüşmenin ardından konuşulmaya başlayan meselelerden KIRŞEHİR’İ ilgilendiren bölümü Büyük Birlik Partisinin AK Parti listelerinden seçime aday dahil […]
Genel - 10 Mayıs 2018 18:28 A A

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi öncesinde, siyasilerin görüşme trafiği devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu kapsamda AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’na katılan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’yi ziyaret etti.

Bu görüşmenin ardından konuşulmaya başlayan meselelerden KIRŞEHİR’İ ilgilendiren bölümü Büyük Birlik Partisinin AK Parti listelerinden seçime aday dahil etmesi ile konuşulmaya başlanan isimler arasında Kırşehirlilerin olması.

Bu isimlerin içerisinde en göze çarpan ve ilk akla gelen isim Kırşehirli Üzeyir Tunç.

Ankara kulislerinde konuşulan ve Kırşehir’e gelen bilgiler arasında  BBP adaylarının Ak Parti listelerinden en az 4 en fazla 8 kişi ile yer bulacağı ve Kırşehirli aday olarak Üzeyir Tunç’un da bulunduğu şeklinde.

13 Mayıs tarihinde  BBP sinin yapacağı toplantıdan çıkacak kararda Adayların İstanbul, Ankara gibi şehirlerde aday gösterilmesi beklenirken Kendi memleketlerinden aday gösterilme ihtimalleri de bulunuyor.

BBP sinden aday olacak muhtemel isimler şu şekilde;

Genel başkan Mustafa Destici Eskişehir*

Genel sekreter Üzeyir Tunç Kırşehir*

Teşkilat işleri Haşim yanar Kahramanmaraş*

Seçim işleri Tevfik Eren Ankara

Eğitim işleri Bayram Karacan Erzincan

Yan Kuruluşlar Remzi Çayır Kahramanmaraş

Ahmet Yelis  İstanbul-Kasımpaşa *

Ahmet Gürhan Ankara doğumlu Kırşehirli

Muhtemel adaylar konusunda alınan bilgilerin 13 Mayısta netleşeceği söyleniyor..

 

Bugün yapılan görüşmenin ardından yapılan açıklamalar  ise şu şekilde;

Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu:

MHP, BBP MÜŞTEREK BİR ÇALIŞMANIN İÇERİSİNDE OLACAĞIZ

BBP’ye gelişinde Erdoğan’ı Destici ve partililer karşıladı. Görüşmenin ardından açıklama yapan Erdoğan şöyle konuştu:

“MHP, BBP müşterek bir çalışmanın içerisinde olacağız. BBP Başkanı Destici ziyaret etmek suretiyle önümüzdeki sürece yönelik ne gibi hazırlıklar yapabiliriz görüşme fırsatımız oldu. Bunları görüşmek suretiyle bu süreç içerisinde birliğimiz, beraberliğimiz, dayanışmamız çok daha verimli bir kampanyayı nasıl yürütürüz, bunların üzerinde durduk. Bu süreçte zaman zaman ben ve arkadaşlarım bu görüşmeleri devam ettireceğiz. Bu kampanyayı en başarılı şekilde sürdürmenin çalışmasında olacağız.”

BBP lideri Destici

CUMHUR İTTİFAKI’NIN BİR CUMHURBAŞKANI ADAYI VAR O DA ERDOĞAN”

,“Cumhur İttifakı’nın bir cumhurbaşkanı adayı var o da Cumhurbaşkanı Erdoğan’dır. Şimdiden hayırlı olsun diyorum. Tüm mazlum milletlerin de gözü Türkiye’deki seçimde. Onların Cumhur İttifakı için dua ettiklerini biliyorum” diye konuştu.

Comments

comments

Bu haber 10842 kez okundu.
Genel - 18:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.