MENÜ
12° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Memleket Partisi İl Başkanı Gülay Baltalık “Metin ALPASLAN’ın, kültür bakan yardımcısının akrabası olması dışında ne özelliği var”

Muharrem İnce liderliğinde kurulan Memleket partisinin Kırşehir İl Başkanı olarak atanan Gülay Baltalık ilk demecinde sert muhalefet yapacağının sinyallerini verdi. Şevket Karadeniz’den boşalan koltuğa getirilen Afet ve Koordinasyon İl Müdürlüğü görevini yürüten, Metin ALPASLAN’ın, kültür bakan yardımcısının akrabası olması dışında özelliği olmadığını vurguladığı bir açıklama yaparak Açıköğretim üniversitesi mezunu olmasının da AK Parti’nin tükenmişliği olarak […]
Manşet Haberleri - 21 Mayıs 2021 20:38 A A

Muharrem İnce liderliğinde kurulan Memleket partisinin Kırşehir İl Başkanı olarak atanan Gülay Baltalık ilk demecinde sert muhalefet yapacağının sinyallerini verdi.

Şevket Karadeniz’den boşalan koltuğa getirilen Afet ve Koordinasyon İl Müdürlüğü görevini yürüten, Metin ALPASLAN’ın, kültür bakan yardımcısının akrabası olması dışında özelliği olmadığını vurguladığı bir açıklama yaparak Açıköğretim üniversitesi mezunu olmasının da AK Parti’nin tükenmişliği olarak değerlendirdi.

Baltalık yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

Sevgili Hemşehrilerim,

Bugün sizlerin karşısına Türkiye siyasetine nazar boncuğu olması dileğiyle yola çıkmış olduğumuz siyasi hareketimiz olan Memleket Sevdamızın, karşılığını vermek istediğimiz “MEMLEKET PARTİSİ” ni tanıtmak üzere çıkmak isterdim fakat Kırşehir’imize yakışmayacak bir atama ile karşı karşıya kalmak bizleri derinden üzdü.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitmenleri, kıymetli, fedakar öğretmenlerimizin  tayininin belirleneceği kurum olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü atamasındaki faciaya tepkisiz kalamadım.

2013 yılından itibaren İçişleri Bakanlığına bağlı Afet ve Koordinasyon İl Müdürlüğü görevini yürüten, Açıköğretim mezunu Metin ALPASLAN’ın, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanması, Ak Parti iktidarının tükenmişlik göstergesidir. Memleketimizde liyakati ayaklar altına alan bu zihniyet, devlette devamlılık dahi bırakmamıştır.

Kırşehir halkı adına soruyorum,2013 yılından beri Kırşehir Eğitim camiasından uzak olan sayın ALPASLAN’ın özelliğinin sadece kültür bakan yardımcısının akrabası olması ve eski belediye başkanının yakın  adamlarından birinin kayınbiraderi olması dışında başka bir özelliği var mıdır? Siz hangi özelliğine istinaden atadınız? Yine tüm Kırşehir kamuoyu adına sormak istiyorum. Bu atama geleceğimizin teminatı olan gençlerimize torpil ve adam kayırmacılığı öğretmekten başka nasıl bir yarar sağlayacak?

Bu görev için İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan, kendi içerisinde yetişmiş, Kırşehir’e hakim bir il müdürü olması gerekmiyor muydu?

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan hiç gitmediniz en azından sözlerini dinleyin.

“Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.”

Memleketimin Memleket sevdalılarına SAYGILARIMLA…

Comments

comments

Bu haber 7349 kez okundu.
Manşet Haberleri - 20:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.