MENÜ
24° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Öğretmenlerden Vali Akın’a Ziyaret

Ara Tatil Etkinlik Programları kapsamında Cumhuriyet İlkokulu idarecileri ve öğretmenlerinden oluşan heyet Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz başkanlığındaki Cumhuriyet İlkokulu idarecileri ve öğretmenlerinden oluşan heyet, öğretmenlere yönelik olarak hazırlanan Ara Tatil Etkinlik Programları kapsamında Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti. Vali İbrahim Akın, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin ara […]
Genel - 19 Kasım 2019 12:08 A A

Ara Tatil Etkinlik Programları kapsamında Cumhuriyet İlkokulu idarecileri ve öğretmenlerinden oluşan heyet Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz başkanlığındaki Cumhuriyet İlkokulu idarecileri ve öğretmenlerinden oluşan heyet, öğretmenlere yönelik olarak hazırlanan Ara Tatil Etkinlik Programları kapsamında Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti.

Vali İbrahim Akın, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin ara tatillerini iyi değerlendirerek en verimli şekilde geçirmeleri için yürütülen çalışmaları desteklediklerini söyledi.

Asıl amaçlarının, ülkemizin teminatı olan öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, “Bilindiği gibi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yılda iki kez uygulanmasına karar verilen ara tatilin ilki 15 Kasım 2019 Cuma günü başladı. Dokuz gün sürecek ara tatil süresince öğrencilerin vaktini en verimli şekilde geçirebilmesini sağlamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığınca etkinlik takvimi yayımlandı. 16 ana başlıktan oluşan bu eğitim programı ile öğrencilerimizin yoğun ders dönemi arasında dinlenip çeşitli faaliyetlere katılarak sosyalleşmesi planlanmaktadır. Bu sayede öğrencilerin derslerinin yanında oyunla, kültürle, ilimle ve sanatla buluşması hedefleniyor. Bu kapsamda ilimizde de öğrencilerimiz çeşitli etkinliklere katılarak hem oyunlar oynayarak eğlenecek, hem ziyaretler gerçekleştirerek şehrimizi ve kültürel değerlerimizi tanıyacak ve böylelikle sosyalleşmelerine katkıda bulunulacak.” dedi.

Öğrencilerimize yönelik olan etkinlik programlarının yanı sıra öğretmenlerimiz için de bir etkinlik programı hazırlandığını sözlerine ekleyen Vali Akın, bu kapsamda kendisini ziyarete gelen öğretmen ve okul idarecilerine teşekkür etti.

Ziyaret, İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz’in öğrenci ve öğretmenler için ilimizde hazırlanan etkinlik programları hakkında Vali Akın’a bilgiler vermesi ile sona erdi.

Comments

comments

Bu haber 5335 kez okundu.
Genel - 12:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.