MENÜ
19° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

ONLARCA ÇEŞİT HAYVAN YENİ SAHİPLERİNİ BEKLİYOR

Kırşehir Belediyesi Güzler Evcil Hayvanlar Parkında, evcil hayvanların satışına başlandığı bildirildi. Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Güzler Evcil Hayvanlar Parkında, yumurtadan veya yavrulama yoluyla çoğalan beyaz ve siyah Fransız, Kel Fizan ve Denizli cinslerindeki tavuklar ile güvercin, bıldırcın, ispenç, Ankara keçisi, cüce keçi, kaz, Hint bülbülü türlerinde evcil hayvanların satışının yapıldığı belirtildi. Açıklama görüşlerine yer verilen, Belediye Başkanı […]
Genel - 8 Mart 2018 11:49 A A

Kırşehir Belediyesi Güzler Evcil Hayvanlar Parkında, evcil hayvanların satışına başlandığı bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Güzler Evcil Hayvanlar Parkında, yumurtadan veya yavrulama yoluyla çoğalan beyaz ve siyah Fransız, Kel Fizan ve Denizli cinslerindeki tavuklar ile güvercin, bıldırcın, ispenç, Ankara keçisi, cüce keçi, kaz, Hint bülbülü türlerinde evcil hayvanların satışının yapıldığı belirtildi.

Açıklama görüşlerine yer verilen, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, evcil hayvan satışları ile vatandaşların evcil hayvan taleplerini karşılamayı amaçladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Çeşit çeşit tavuklar, bıldırcınlar, kazlar, ördekler, tavus kuşları, yerli ırk keçi ve koyunları vatandaşlarımız ilgili personellerimizden temin edebilirler. Hayvanların bir kısmını satmaya karar verdik, çünkü yeni hayvan türleri için yer açmak istiyoruz. Yüzlerce hayvan türü var. Hepsi de hemen hemen yumurtluyor ya da yavruluyor. İhtiyaç fazlası hayvanların uygun fiyatla satışını sağlıyoruz. Beslemek isteyen hemşehrilerimiz buradan ücreti karşılığında temin edebilir.”

Comments

comments

Bu haber 13505 kez okundu.
Genel - 11:49 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.