MENÜ
Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

OTOBÜSLER DEVAM EDİYOR DOLMUŞLAR GELİYOR

Kırşehir belediyesi trafik master planı çerçevesinde şehir içi ulaşımına entegre edilen otobüslerin 6 ayda 7 milyon tl ye yakın zarar etmesi üzerine yeni yönetim göreve gelir gelmez çözümler aramaya başlamıştı. Geçtiğimiz günlerde edilen 7 milyon liralık zararı afişlerle Kırşehir halkına duyuran Kırşehir belediyesi, gelecek meclis toplantısında dolmuşları oylayacak gibi görünüyor. Mayıs ayı olağan toplantısında detayları […]
Genel - 10 Mayıs 2019 03:22 A A

Kırşehir belediyesi trafik master planı çerçevesinde şehir içi ulaşımına entegre edilen otobüslerin 6 ayda 7 milyon tl ye yakın zarar etmesi üzerine yeni yönetim göreve gelir gelmez çözümler aramaya başlamıştı.

Geçtiğimiz günlerde edilen 7 milyon liralık zararı afişlerle Kırşehir halkına duyuran Kırşehir belediyesi, gelecek meclis toplantısında dolmuşları oylayacak gibi görünüyor.

Mayıs ayı olağan toplantısında detayları paylaşan Başkan Ekicioğlu, 28 otobüs ve 66 şoför ile yakıt masrafları da dahil olmak üzere ulaşım hizmetini ücretsiz olarak belediye üzerinden verildiği takdirde zararın 4 buçuk milyon lira olacağını ama araya şirket ve kooperatifin girmesiyle zararın 7 milyona eriştiğini belirtti.

Yaptıkları düzenlemeler ve saat ayarlamalarıyla 2300 km tasarruf sağladıklarını belirten Ekicioğlu, aylık zararı 300 bin liraya düşürdüklerini her ay ödenen fatura tutarının da 1 milyon 700 bin liradan 940 bin liraya çektiklerini söyledi.

Kırşehir belediyesinden yüksek meblağlarla dolmuş hattı alan şoför esnafınında mağdur edilmemesi gerektiği için M plaka yönetmeliğinde değişiklikle meclise gelerek yaş sınırlamasını 5 yaştan 10 yaşa çekerek yakın zamanda dolmuşlara Kırşehir trafiğinde yer açarak Kırşehir ulaşımının parçası haline getireceklerini belirtti

Comments

comments

Bu haber 16516 kez okundu.
Genel - 03:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.