MENÜ
25° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Ramazanda Hayır Elinizi Uzatın

  İhtiyaç Sahiplerine Yaptığı Yardım Ve Destekle Yüzleri Güldüren Hayırevi’ne Ramazan Ayında Hayır Ellerinin Daha Çok Uzanması Bekleniyor… Kırşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde 7 yıldır hizmet veren ve yüzleri güldüren Hayırevi’ne destekler bekleniyor. Genel itibarıyla Kırşehir Belediyesi’nin bütçesinden karşılanan yardımlarla yüzleri güldüren Hayırevi’ne hayırseverlerin katkılarının artarak devam etmesi beklenirken, yardımlaşma ve paylaşmanın simgesi kurum […]
Genel - 1 Haziran 2017 10:50 A A

 

İhtiyaç Sahiplerine Yaptığı Yardım Ve Destekle Yüzleri Güldüren Hayırevi’ne Ramazan Ayında Hayır Ellerinin Daha Çok Uzanması Bekleniyor…

Kırşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde 7 yıldır hizmet veren ve yüzleri güldüren Hayırevi’ne destekler bekleniyor.

Genel itibarıyla Kırşehir Belediyesi’nin bütçesinden karşılanan yardımlarla yüzleri güldüren Hayırevi’ne hayırseverlerin katkılarının artarak devam etmesi beklenirken, yardımlaşma ve paylaşmanın simgesi kurum Kırşehir Belediyesi Hayırevi ile ihtiyaç sahiplerinin her türlü eksiklikleri gideriliyor.

2010 yılında hizmete açılan Hayırevi’nde Kırşehir Belediyesi’nin sağladığı ihtiyaç malzemelerinin yanı sıra hayırseverlerin ulaştırdığı yardımlarla ihtiyaç sahibi ailelerin yüzü güldürülüyor.

Veren el ile alan elin buluştuğu Kırşehir Belediyesi Hayırevi’nde Ramazan ayı boyunca yaklaşık 2 bin aileye gıda yardımında bulunulurken, mülteci ailelere de yardım yapılıyor.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Hayırevi’nin sunduğu hizmetlerle ilgili “Geçen yıl bin 800 aileye ekmek, 4 bin kişiye giyim, 3 bin kişiye de gıda yardımı ulaştırıldı. 2010 Yılından günümüze yıllık ortalama bin 800 aileye ekmek fişi, 4 bin kişiye giyim, 3 bin kişiye gıda yardımı yapılmıştır. Aslında Hayırevi’ni açmaktaki amacımız, alan el ile veren eli buluşturmaktı. Herkes yardımlarını buraya yapsın istedik, ama maalesef çok az hayır yapılıyor. Genel manada Belediye olarak biz finanse ediyoruz” şeklinde bilgi verdi.

İftar çadırlarının kurulmadığı ilimiz Kırşehir’de hayırseverlerin yardımlarının toplandığı ve ihtiyaç sahiplerinin Ramazanın maneviyatı içerisinde yüzlerinin güldüğü Hayırevi’ne destekler bekleniyor.

GÖNÜLLER BİRLEŞİYOR

Sosyal ve Kültür İşler Müdürlüğü bünyesinde ve Hayırevi ile ilintili şekilde yürütülen Gönül Dağı Projesi ile de kimsesi olmayan, yalnız, bakıma muhtaç ailelerin tüm ihtiyaçlarının giderildiğini belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Gönül Dağı Projesi kapsamında 45 yaşlımızla sürekli ilgileniyoruz. Onları ziyaret ediyoruz. Gönüllerle buluşuyoruz. Gönüllü vatandaşlarımızla gidiyoruz, ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Yaşlılarımız çok mutlu oluyorlar. Birlikte zaman geçirme noktasında yemekler yapıyoruz. Ramazanda iftar yapıyoruz. Geziler düzenliyoruz” dedi.

Kırşehir Belediyesi Şefkat Eli Projesi ile de 30 çocuk ile ilgilenirken, eğitim-öğretim döneminin yanı sıra yaz dönemi kursları planlanan çocukların lise eğitimleri bitene kadar takip edileceğini belirten Başkan Bahçeci, çocuklarla eğitimlerinin yanı sıra farklı etkinlikler düzenleyerek, birlikte zaman geçirdiklerini söyledi.

Comments

comments

Bu haber 10371 kez okundu.
Genel - 10:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.