MENÜ
11° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Savcılı sahil şeridi turizme kazandırılacak

Proje kapsamında sahil şeridinin bütünüyle çevre düzenlemesinin yapılması, plajın rehabilite edilmesi, yeşil alan ve peyzaj çalışmaları, voleybol ve basketbol sahalarının oluşturulması, yüzer iskele kurulumu, yürüyüş ve bisiklet yollarının yapımı gibi yenilikler olacak
Genel - 2 Şubat 2023 10:12 A A

Savcılı Sahil Şeridinin Turizme Kazandırılması Projesini’nin Protokolü İmzalandı

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) tarafından desteklenmesine karar verilen Savcılı Sahil Şeridinin Turizme Kazandırılması” projesi Valilikte düzenlenen imza protokolü ile imzalandı.

Düzenlenen protokole Vali H.Mete Buhara, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bekir Varol katıldı.

Ahiler Kalkınma Ajansı 2022 Yılı Güdümlü Proje Desteği kapsamında hazırlanan ve başvuru sahibinin Kırşehir İl Özel İdaresi olduğu Savcılı Sahil Şeridinin Turizme Kazandırılması” projesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanarak destek almaya hak kazandı.

Vali H. Mete Buhara ile ilgili kurumlar arasında imzalanan ve AHİKAdan 9 Milyon TL hibe desteği alacak olan proje ile Kaman Savcılı sahil şeridinin düzenlenerek bölgenin mevcut turizm potansiyelinin değerlendirilmesi planlanmaktadır. Böylece proje ile bölgede turistik ürün çeşitliliğine katkı sağlanması ve turizmden elde edilen gelirin artırılması hedeflenmektedir.

Proje kapsamında sahil şeridinin bütünüyle çevre düzenlemesinin yapılması, plajın rehabilite edilmesi, yeşil alan ve peyzaj çalışmaları, voleybol ve basketbol sahalarının oluşturulması, yüzer iskele kurulumu, yürüyüş ve bisiklet yollarının yapımı çalışmaları yürütülecek, alanda var olan restoran, kafeterya, satış alanları ve diğer hizmet yapıları bu projeye entegre edilerek ziyaretçilerin bu turizm alanından faydalanmalarına imkânı sağlanacaktır.

İmza protokolü toplantısı, ilgili kurum yetkililerinin Vali Buhara’ya bilgi ve görüş sunumu ve ardından imzaların atılması  ile sona erdi.

Comments

comments

Bu haber 410 kez okundu.
Genel - 10:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.