MENÜ
Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Sözde Sıkıyönetim Komutanı Kulaç Hakkında 5 kez Müebbet Hapis İstendi

  Ağır Ceza Mahkemesinde Görülen Duruşmada Sözde Kırşehir Sıkıyönetim Komutanı Olan Ömer Kulaç Hakkında 5 Kez Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası İstenildi. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında  Kırşehir’e gelen ve Komutanlık hayaline ulaşamadan Kırşehir’in eski ilçesi Nevşehir’e bağlı Hacı Bektaş’ta kolluk kuvvetleri ile girdiği çatışma sonrasında yakalanan  sözde sıkıyönetim komutanı Kulaç’ın çıktığı ilk duruşmadaki sözleri mahkeme […]
Akçakent - 17 Mayıs 2017 13:42 A A

 

Ağır Ceza Mahkemesinde Görülen Duruşmada Sözde Kırşehir Sıkıyönetim Komutanı Olan Ömer Kulaç Hakkında 5 Kez Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası İstenildi.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında  Kırşehir’e gelen ve Komutanlık hayaline ulaşamadan Kırşehir’in eski ilçesi Nevşehir’e bağlı Hacı Bektaş’ta kolluk kuvvetleri ile girdiği çatışma sonrasında yakalanan  sözde sıkıyönetim komutanı Kulaç’ın çıktığı ilk duruşmadaki sözleri mahkeme heyeti ile birlikte Kırşehir kamuoyunda da yankı uyandırdı.

Hakkındaki iddianameyi okuduğunu belirten Ömer Kulaç, “Biz burada ne yapıyoruz” diye sordu.

Mahkeme heyetinden Avrupa Birliği (AB) gözlemcisi de isteyen Kulaç’ın talebine mahkeme heyeti “AB’den gözlemci katılmasının davanın esasına bir etkisinin olmayacağını” belirterek Kulaç’ın talebini reddetti.

 

 

Comments

comments

Bu haber 13979 kez okundu.
Akçakent - 13:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.