MENÜ
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

UZMANLAR FEDERASYONU ANINDA HAREKETE GEÇTİ

Pendik Yenişehir Mahallesinde bulunan Melek Aknil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde KAÇAK ER tarafından , eski nişanlısını rehin aldı. Zanlı 1,5 saat süren çabanın ardından teslim oldu. Bazı medya kuruluşları zanlıyı UZMAN ÇAVUŞ olarak duyurdu.   Bu asılsız haberin üzerine Türk Silahlı Kuvvetleri ve Genel Merkezi Kırşehir’de bulunan Uzmanlar Federasyonu yetkilileri defalarca açıklama yaparak sorumsuz basın […]
Genel - 10 Eylül 2018 22:05 A A

Pendik Yenişehir Mahallesinde bulunan Melek Aknil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde KAÇAK ER tarafından , eski nişanlısını rehin aldı. Zanlı 1,5 saat süren çabanın ardından teslim oldu. Bazı medya kuruluşları zanlıyı UZMAN ÇAVUŞ olarak duyurdu.

 

Bu asılsız haberin üzerine Türk Silahlı Kuvvetleri ve Genel Merkezi Kırşehir’de bulunan Uzmanlar Federasyonu yetkilileri defalarca açıklama yaparak sorumsuz basın yayın organlarını özür dilemeye davet etti.

Bir açıklama yapan Uzmanlar Federasyonu Başkanı Arif Saylam, “İstanbul Pendik’teki uzman çavuş nişanlısını rehin aldı haberi medyanın araştırmadan bir camiayı zan altında bırakmasıdır.‬
‪olayı işleyen şahıs bayburtta askeri gazinoda görev yapan firari Umut Demirkaya isimli er dir. Tüm medyanın özür metnini ve düzeltme yazısını bekliyoruz. Gerekli İşlemler Başlatılmış olup Federasyonumuzun Avukatları Olaya müdahil olmuşlardır.” ifadelerini kullandı.

Amaç Şahıs mı ? Rütbemi ? diyen Arif Saylam sözlerine şunları ilave etti;

Uzman Çavuş Şehit olduğunda alt yazılar ile saniyelik haber ile duyuran Medya Sevgilisi ile arasında çıkan tartışma sonucu kapıyı kapatıp oda da tutmasından dolayı araştırmadan Saatlerce  Zanlı Uzman Erbaş Birliğinden kaçmış diyerek haber yapıyor. Yazıklar Olsun. Amaç Şahıs mı ? Rütbemi ?”

Konuyla ilgili TSK’dan gelen açıklamada şu şekilde 

TSK eski nişanlısını rehin alan askerle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada “İstanbul/Pendik’te bulunan bir okulda bugün meydana gelen olayın zanlısı olarak tespit edilen şahsın, askerliğini yükümlü piyade er olarak yerine getiren bir personel olduğu ve olay sırasında izinli bulunduğu tespit edilmiştir”

 

Comments

comments

Bu haber 16948 kez okundu.
Genel - 22:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.