MENÜ
15° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

VALİ İBRAHİM AKIN; “TALİMAT VERDİM”

Kırşehir‘de, Karayolu Trafik Güvenliği Haftası dolaysıyla Cacabey Meydanı’nda çeşitli etkinlikler düzenlendi. Cacabey Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte konuşan Vali İbrahim Akın, trafikte meydana gelen kazaların en aza indirilebilmesi için Şubat ayında başlattığı kampanyayı hatırlatarak kampanyanın gelişerek devam ettiğini ifade ettiği konuşmasında “BEN VALİ OLARAK ARKADAŞLARIMA TALİMAT VERDİM, IŞIK VE TRAFİK POLİSİNİN OLMADIĞI YERLERDE DURMAK SURETİYLE YAYALARA YOL VERİYORUM, ANCAK […]
Etkinlikler - 8 Mayıs 2019 02:43 A A

Kırşehir‘de, Karayolu Trafik Güvenliği Haftası dolaysıyla Cacabey Meydanı’nda çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Cacabey Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte konuşan Vali İbrahim Akın, trafikte meydana gelen kazaların en aza indirilebilmesi için Şubat ayında başlattığı kampanyayı hatırlatarak kampanyanın gelişerek devam ettiğini ifade ettiği konuşmasında “BEN VALİ OLARAK ARKADAŞLARIMA TALİMAT VERDİM, IŞIK VE TRAFİK POLİSİNİN OLMADIĞI YERLERDE DURMAK SURETİYLE YAYALARA YOL VERİYORUM, ANCAK UYGULAMADA GÖRÜYORUM Kİ ÖNCELİK YAYANIN OLDUĞU HALDE HALEN TERSİNE İŞLİYOR” ifadelerini kullandı.

Kent merkezlerinde ise yayalara öncelik verilmesi konusunda çalışmalar yürütüldüğünü vurgulayan Akın, şöyle devam etti:

“Özellikle sürücü ve yayalar başta olmak üzere vatandaşların yaya geçitlerini kullanımı konusunda önemli bilgilendirmeler yapıldı. Kent merkezindeki kavşak ve ara yollarında yaya geçitlerinin bulunduğu bölgelerde farkındalığı artırıcı, tanıtıcı çalışmalar yapıldı. Araçlar yollarda önceliğin yayalara ait olduğunu bilerek hareket edeceklerdir. Sürücülerimizin de emniyet kemeri kullanımını daha fazla arttırarak, daha dikkatli olmalarını istiyoruz. Emniyet ve jandarma trafik birimleri yaptıkları uygulamaları arttırarak devam edecekler, kazaların en az seviyelere indirilmesi için gereken çalışmaları da yürüteceklerdir.”

Cacabey Meydanı’na emniyet kemerinin önemi, doğru kullanımı, kazalara olan etkisi amacıyla emniyet kemeri simülatör parkuru getirildi. Bazı vatandaşlar simülatöre binerek emniyet kemeri takmadığında araç içerisinde olanları gördü.

Çocuklar, çevredeki kavşak ve caddelerde bulunan yaya geçitlerinde görev alarak, sürücülere yaya önceliğine dikkat çekmek için uyarılarda bulundu. Etkinlikte öğrenciler sürücü ve vatandaşları bilinçlendirme amaçlı, “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın”, “Yayalar geçsin, araçlar dursun” , “İlk geçiş yayanın” dövizleri taşıdı.

Etkinliğe İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ferhat Kuran, Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ahmet Gökbel, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uçar, protokol üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Comments

comments

Bu haber 8686 kez okundu.
Etkinlikler - 02:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.