MENÜ
15° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

YENİ KIRŞEHİR VALİ YARDIMCISI MUSA ÜÇGÜL

Kurtalan Kaymakamı olan ve  Kayabağlar Belediye Başkanlığı görevini  KAYYUM olarak yürüten Musa Üçgül, Kırşehir Vali Yardımcılığına atandı. 2016 yılının Aralık ayından beri Kurtalan Kaymakamı olarak görev yapan ÜÇGÜL, 12 Nisan 2017 tarihi itibarıyla da Kurtalan Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması kapsamında görevden alınan Kayabağlar Belediye Başkanı DBP’li Şemsettin Pektaş’ın yerine, İçişleri Bakanlığınca KAYYUM olarak atanmıştı. Kırşehir Vali yardımcılığı görevine getirilen getirilen […]
Genel - 27 Mayıs 2018 03:39 A A

Kurtalan Kaymakamı olan ve  Kayabağlar Belediye Başkanlığı görevini  KAYYUM olarak yürüten Musa Üçgül, Kırşehir Vali Yardımcılığına atandı.

2016 yılının Aralık ayından beri Kurtalan Kaymakamı olarak görev yapan ÜÇGÜL, 12 Nisan 2017 tarihi itibarıyla da Kurtalan Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması kapsamında görevden alınan Kayabağlar Belediye Başkanı DBP’li Şemsettin Pektaş’ın yerine, İçişleri Bakanlığınca KAYYUM olarak atanmıştı.

Kırşehir Vali yardımcılığı görevine getirilen getirilen Musa Üçgül;

1981 yılında Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde dünyaya geldi. İlkokul ve Ortaokul öğrenimini Yeşilhisar’da tamamladıktan sonra lise öğrenimini Sivas’ta ve Kayseri’de tamamladı. Üniversite öğrenimini ise 2005 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde tamamladı. 2007-2008 yılları arasında Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü’nde birincilikle kazanmış olduğu Müfettiş Yardımcılığı görevini ifa etti. 2008 yılında ise Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Afyonkarahisar’da il, İskilip’te Kaymakam refikliği ve Sakarya’da Mülkiye Müfettişi refakatinde teftiş stajlarını tamamladıktan sonra Rize’nin Kalkandere ilçesinde vekaleten görev yaptı. Ankara’daki dört aylık dil kursunun ardından İçişleri Bakanlığı tarafından İngiltere’ye bir yıl süreli olarak eğitim için gönderildi. Yurtdışı eğitimi dönüşündeki Kaymakamlık kursunu üstün başarılı derece ile bitirerek, Yozgat’ın Çandır ilçesinde asaleten göreve başlamıştı.

 

 

Comments

comments

Bu haber 22576 kez okundu.
Genel - 03:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.