MENÜ
12° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

YGS’nin Başarılı Öğrencileri Ödüllendirildi

  Kırşehir 12 Mart 2017 Pazar Günü Yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) Geçtiğimiz Yıllarda Olduğu Gibi Yine Büyük Başarı Göstererek, İlk Sıralarda Yer Alırken, İlimizde ilk 10. Sırada Yer Alan Öğrenciler de Ödüllendirildi. Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavında dereceye giren 10 öğrenciyi altınla ödüllendirdi. Öğrencileri makamında kabul eden Vali Necati Şentürk, yaptığı […]
Akpınar - 27 Nisan 2017 16:52 A A

 

Kırşehir 12 Mart 2017 Pazar Günü Yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) Geçtiğimiz Yıllarda Olduğu Gibi Yine Büyük Başarı Göstererek, İlk Sıralarda Yer Alırken, İlimizde ilk 10. Sırada Yer Alan Öğrenciler de Ödüllendirildi.

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavında dereceye giren 10 öğrenciyi altınla ödüllendirdi.

Öğrencileri makamında kabul eden Vali Necati Şentürk, yaptığı konuşmada, Kırşehir’deki eğitim kalitesinin ve öğrencilerin sınavlarda elde ettiği başarı seviyesinin yükseldiğini söyledi.

Öğrencilerin YGS’de elde ettiği bu başarı ile kendilerini gururlandıklarını belirten Valimiz Sayın Necati Şentürk, “Geçtiğimiz yıl ilk 15 bine giren öğrenci sayımız 60 iken, bu sene bu sayı 74’e yükselmiştir. Demek ki, eğitimde çok iyi noktadayız. İlimizde eğitim konusunda gözle görülür bir ilerleme var. İlimizde başarı çıtası giderek yukarılara çıkıyor. Kırşehir, eğitimde marka kenttir. Bu başarı sadece Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi öğrencilerimizin değil, öğretmenlerin ve anne-babaların fedakârlıkları sayesinde kazanılır. Kırşehir’de öğrencilerimizin başarılarının devamının geleceğine inanıyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz ve Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi Müdürü Nazlıhan Altaş’ın da yer aldığı ziyaret, Vali Şentürk’ün YGS’de ilk 1000 öğrenci arasında derece yaparak ilk 10’a giren Muhammet Ali Karaca, Muhammet Musa Gezer, Elif Betül Aydoğan, İrem Gül Balcı, Taha Yağmur, Ömer Teke, Helin Beroje, Tahsin Can Aydemir, Hasan Şahan ve Helin Göktekin’e altın takması ile sona erdi.

Comments

comments

Bu haber 12611 kez okundu.
Akpınar - 16:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.