Maganda Kurbanı Genç Kızın Davası Başladı

Kırşehir’de bir düğünde havaya ateş açılması sonucu hayatını kaybeden Gamze Boynuince davasında 2’si tutuklu 3 sanık hâkim karşısına çıktı.
Manşet Haberleri - 24 Aralık 2019 21:10 A A

Kırşehir’de bir düğünde havaya ateş açılması sonucu hayatını kaybeden Gamze Boynuince davasında 2’si tutuklu 3 sanık hâkim karşısına çıktı.

15 Ağustos’ta Kırşehir merkeze bağlı Çadırlı Hacıyusuf köyünde bir düğünde havaya rastgele ateş açılması sonucu 21 yaşındaki Gamze Boynuince vurularak yaşamını yitirmiş, olayla ilgili 2 kişi tutuklanmıştı.
Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesinde gerçekleşen duruşmaya, tutuklu sanıklar Bayram Zengin ve Taner Zengin ile tutuksuz yargılanan Murat Zengin katıldı.
Mahkemede hâkim karşısına çıkan ve “korku, kaygı, panik oluşturacak tarzda silahla ateş etme” suçuyla yargılanan Bayram Zengin 21 yaşındaki genç kızın ölümüne neden olmadığını söyleyerek tahliyesini istedi.
Bayram Zengin maktulün vurulma anını görmediğini ve çevredekilerin bağrışmaları üzerine olay yerine geldiğini iddia etti.
Olay yerindeki delilleri kararttığı iddiasıyla tutuklanan Taner Zengin de suçlamaları kabul etmeyerek, tahliyesini istedi.
Olayla ilgili 16 tanığın dinlendiği mahkeme sonrası sanıklardan Taner Zengin’in tahliyesine, Bayram Zengin’in ise tutukluluğunun devamına karar verildi ve duruşma 4 Şubat 2020’ye ertelendi.

Duruşma öncesi maktul Gamze Boynuince’nin anne, babası ve avukatları Kadriye Ünler, bireysel silahlanmaya karşı olduklarını belirterek “2 Tutuklu 1 tutuksuz sanık var. Düğün sırasında havaya ateş açılması sonucu Gamze’nin ölümüne sebebiyet verildi. Mahkemelerimizin yargılamayla ilgili adil karar vereceği konusunda şüphemiz yok. Halka hatırlatmak istediğimiz önemli nokta ise ateşli silahlar; eğlence, sevinç gösterisi ve güç gösterisi olarak kullanılamaz. Bireysel silahlanmaya karşı olduğumuzu ve başka Gamzelerin ölmemesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Comments

comments

Bu haber 6535 kez okundu.
Manşet Haberleri - 21:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.