Maganda Kurşunu Kurbanı Gamze’nin Davasında Ceza Yağdı

Kırşehir’de, köy düğününde havaya ateş açarak genç kızın ölümüne neden olduğu gerekçesiyle hakkında dava açılan sanık, 18 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Manşet Haberleri - 13 Şubat 2020 13:36 A A

Kırşehir’de, köy düğününde havaya ateş açarak genç kızın ölümüne neden olduğu gerekçesiyle hakkında dava açılan sanık, 18 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

15 Ağustos’ta Kırşehir merkeze bağlı Çadırlı Hacıyusuf köyünde bir düğünde havaya rastgele ateş açılması sonucu Gamze Boynuince (21) vurularak yaşamını yitirmişti. Boynuince’nin davasında 3. duruşma görüldü.

Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıklar Bayram Zengin, Murat Zengin ve Taner Zengin ile tarafların avukatları katıldı. Cumhuriyet savcısının sanıkların cezalandırılması yönündeki mütalaasının ardından son savunmaları alınan sanıklar, üzerilerine atılı suçları işlemediklerini ileri sürerek beraatlarını istedi.

Sanık avukatı, toplanan deliller ve dinlenen tanıklar itibarıyla genç kızın ölümüne neden olan kişi ve tabancanın bulunamadığını, yapılan tespitlere göre olay günü 16 farklı tabancadan ateş edildiğini ve 151 kovan toplandığını ifade etti.

Müşteki avukatı da sanık Bayram Zengin’in yeniden tutuklanmasını talep etti.

“KIZIMI KİM VURDU”

Ölen kızın babası Rahmi Boynuince de düğün için izne geldikleri anda böyle bir olayla karşılaştıklarını belirterek, “Düğün sahibi Bayram Zengin akrabamızdı. Benim kızım düğünde halay çekerken öldürüldü. Avukatlar, deliller yetersiz diyor. Peki, benim kızımı kim vurdu? Bayram Zenigin’in yeniden tutuklanmasını istiyorum.” dedi.

18 YIL HAPİS CEZASI

Mahkeme heyeti, kararında sanık Bayram Zengin’e, “olası kasıtla adam öldürmek” suçundan 16 yıl 8 ay ve “genel güvenliği tehlikeye sokmak” suçundan 2 yıl 1 ay hapis cezası verdi. Heyet, Taner Zengin hakkında, “suç delillerini gizlemek” suçundan 2 yıl 1 ay, “ruhsatsız silah bulundurmak ve ateş etmek” suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezasına hükmetti. Diğer sanık Murat Zengin’e de “ruhsatsız silah taşıma ve genel güvenliği tehlikeye atmak” suçlarından 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Mahkeme heyeti, dosyanın istinaf yolu açık olmak üzere sanıkların mevcut hallerinin devamını kararlaştırdı.

Comments

comments

Bu haber 2904 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Manşet Haberleri - 13:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.