“Mahzun-i Şerif” Tiyatro Severlerle Buluşacak

“Mahzun-i Şerif” isimli müzikal tiyatro oyunu tiyatro severlerle buluşacak. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) tarafından düzenlenen “Mahzun-i Şerif” isimli müzikal tiyatro etkinliği bu akşam Neşet Ertaş Kültür Merkezinde saat 20:00 de tiyatroseverlerle buluşacak. Ali Öztunç’n “Devr-i Mahzuni” adlı kitabından, Hakan Güneri’nin tiyatroya uyarladığı oyunu devlet tiyatrosu yönetmenlerinden Murat Sarı yönetecek. Oyun Mahzun-i Şerif’in köyünden başlayarak, fırtına […]
Manşet Haberleri - 18 Ekim 2019 12:05 A A

“Mahzun-i Şerif” isimli müzikal tiyatro oyunu tiyatro severlerle buluşacak.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) tarafından düzenlenen “Mahzun-i Şerif” isimli müzikal tiyatro etkinliği bu akşam Neşet Ertaş Kültür Merkezinde saat 20:00 de tiyatroseverlerle buluşacak.

Ali Öztunç’n “Devr-i Mahzuni” adlı kitabından, Hakan Güneri’nin tiyatroya uyarladığı oyunu devlet tiyatrosu yönetmenlerinden Murat Sarı yönetecek. Oyun Mahzun-i Şerif’in köyünden başlayarak, fırtına dolu yaşamını, tutukevinde Yılmaz Güney ile yolunun kesişmesini , çevresini dönüştürmesini türküleri eşliğinde anlatıyor.   Ankara Birlik Tiyatrosu ve Performans İstanbul’un ortak projesi olarak hazırlanan tiyatro oyununu, oyuncular Mehmet Güler, Ender Yiğit, Gül Göker, Hakkı Şahin, Serdar Dinçel ve Merve Köse sahneye koyacak.

 

Comments

comments

Bu haber 5531 kez okundu.
Manşet Haberleri - 12:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.