Merkez Kütüphanesi Çalışmalarına Başlandı

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Merkez Yerleşkesinde yer alan kütüphane binası için 29 Eylül 2020 tarihinde temel kazı çalışmalarına başlandı. KAEÜ Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın yoğun gayretleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 27 Mayıs 2016 tarihinde KAEÜ’de düzenlenen fahri doktora tevdi töreninde karşılık bulmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı […]
Genel - 8 Ekim 2020 12:24 A A

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Merkez Yerleşkesinde yer alan kütüphane binası için 29 Eylül 2020 tarihinde temel kazı çalışmalarına başlandı. KAEÜ Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın yoğun gayretleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 27 Mayıs 2016 tarihinde KAEÜ’de düzenlenen fahri doktora tevdi töreninde karşılık bulmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı desteğiyle KAEÜ tarafından yapılacak olan Kütüphane Binası için gerekli olan protokoller, 6 Temmuz 2018 tarihinde imzalanarak faaliyete geçildi.

 

KAEÜ ve Şehrimizin Önemli Bir İhtiyacı Daha Tamamlanıyor

11 bin 327 m²’lik bir alan üzerine inşa edilerek öğrencileri, akademik ve idari personel ile ihtiyaç duyan herkesin kullanımına açılacak olan Merkez Kütüphanesi, donanımlı, teknolojik ve her türlü bilgiye ulaşılabilir bir bilgi deposu olacak. Temel kazısı yapılan ve kısa sürede tamamlanması planlanan Merkez Kütüphane Binasında ihtiyaç duyulan tüm alanlar detaylıca düşünüldü. Bilimsel çalışmaların ve yayınların yakından takip edilmesini sağlayacak olan Kütüphane Binası ile KAEÜ’nün birçok faaliyeti de hayat bulacak.

 

Rektör Karakaya: “Özlemini Çektiğimiz Kütüphane Binası İçin Çalışmalara Başladık”

 

KAEÜ Merkez Kütüphanesinde başlayan temel kazı çalışmaları hakkında açıklama yapan Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversitemizin uzun zamandır özlemini çektiği Merkez Kütüphane için temel kazı çalışmalarına başlamanın kendilerini mutlu ettiğini belirterek kütüphane binasının en kısa sürede faaliyete geçmesi için çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini belirtti. Üniversiteler için en değerli ve önemli yerlerin bilgi deposu kütüphaneler olduğunu vurgulayan Rektör Karakaya, üniversitemiz için de Merkez Kütüphanesinin eğitim öğretim faaliyetleri açısından en önemli ihtiyaç olduğunu kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi için önemli bir ihtiyacın giderilmesine verdiği destekten dolayı teşekkür eden Rektör Karakaya, Merkez Kütüphanemizin üniversitemize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diledi.

Comments

comments

Bu haber 10024 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Genel - 12:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.