Milletvekili İlhan’dan Bakana Deprem Risk Haritası Sorusu!

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, son zamanlarda ülkemizde yaşanan depremlerin ardından uzun yıllar 1. dereceden riskli deprem bölgesi iken 2018 yılındaki son deprem haritası ile en az riskli bölgeler kategorisine geçen Kırşehir’in AFAD ve bir diğer deprem otoritesi olan Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi resmî sitelerinde farklı risk alanlarında gösterilmesinin tezatlık oluşturduğunu ifade etti. TABAN TABANA […]
Genel - 1 Aralık 2020 11:45 A A

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, son zamanlarda ülkemizde yaşanan depremlerin ardından uzun yıllar 1. dereceden riskli deprem bölgesi iken 2018 yılındaki son deprem haritası ile en az riskli bölgeler kategorisine geçen Kırşehir’in AFAD ve bir diğer deprem otoritesi olan Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi resmî sitelerinde farklı risk alanlarında gösterilmesinin tezatlık oluşturduğunu ifade etti.

TABAN TABANA ZIT İFADELER KIRŞEHİRLİLERİ TEDİRGİN ETMEKTEDİR

İlhan, iki önemli Kurum’un tespitleri arasında oluşan bu durumun da Kırşehir sakinleri tarafından tedirginlikle karşılandığını ayrıca insanların kafasında soru işaretlerine yol açtığını ve bu konudaki belirsizliğin giderilmesinin depremin yıkıcı etkileri ve alınacak önlemlerin düzeyi düşünüldüğünde oldukça büyük önem arz ettiğini belirterek Çevre ve şehircilik bakanı Murat KURUM’a sırasıyla şu soruları yöneltti:

1- Kırşehir’in en son bilimsel veriler eşliğinde elde edilen deprem risk haritası nedir?

2- Bu iki önemli Kurum arasındaki veri tezatlığı ile ilgili şu ana kadar neden bir tespit ve düzeltme çalışması yapılmamıştır?

 

Comments

comments

Bu haber 18103 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Genel - 11:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.