Milletvekili Metin İlhan’dan Öğretmenler Günü Mesajı

Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. İlhan mesajında; “24 Kasım, aydınlık bir gelecek için aydın bir toplum yaratmada engin bilgi birikimi ile kültür ve eğitim seviyesi yüksek bireylerin yetişmesinde büyük katkıları olan öğretmenlerimizin günüdür. Geçmişten bugüne; bilimde, sanatta, sağlıkta, teknik konularda ve daha bir çok alanda edinilen bilgi birikimi […]
Manşet Haberleri - 21 Kasım 2019 14:13 A A

Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İlhan mesajında;

“24 Kasım, aydınlık bir gelecek için aydın bir toplum yaratmada engin bilgi birikimi ile kültür ve eğitim seviyesi yüksek bireylerin yetişmesinde büyük katkıları olan öğretmenlerimizin günüdür.

Geçmişten bugüne; bilimde, sanatta, sağlıkta, teknik konularda ve daha bir çok alanda edinilen bilgi birikimi ve donanımla birlikte topluma büyük katkıları olan ve mesleklerinde başarılar elde eden, kaliteli ve verimli bir eğitimle nitelikli bireylerin yetişmesinde eğitimde ve öğretimde özveri ile mesleklerini icra eden öğretmenlerin emek ve çabaları büyüktür.

ATATÜRK, her koşul ve durumda bir toplumun gelişmesi ve ilerleyişinin iyi yetişen nesillerle mümkün olacağı vurgusunu yapmış ve modern, çağdaş, medeni bir toplumun inşasında büyük paya sahip olan eğitimin ve öğretimin önemli kılınması gerektiğine dikkat çekmiştir.

Birikerek ilerleyen süreçte bugünkü tabloya baktığımızda eğitim sistemindeki çarpıklık, öğrenci ve öğretmenleri her anlamda alt üst eden ve eğitimdeki sistemi tamamıyla çökerten sözde yenilikçi uygulamalar adı altında yapılan değişiklikler yanlış eğitim politikaları sonucunu ortaya koymuş ve başarısızlıklara atılan imzalarla bir türlü istikrarlı bir ilerleyişin olamadığını gözler önüne sermiştir.

Bu düşünceler ışığında, her ne yapılmak istenirse istensin, ülkenin ve dolayısıyla toplumun gelişmesinde büyük bir öneme sahip olan eğitim alanındaki ilerleyişin devam edeceğine olan inançla dünyadaki gelişime paralel olarak bilim ile teknolojinin katkıları çerçevesinde laik ve çağın gerçeklerini yakalayacak olan bir topluma nitelikli ve kaliteli yetişen bireyler kazandıracak olan tüm eğitimcilerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarım.” ifadelerine yer verdi.

Comments

comments

Bu haber 1759 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Manşet Haberleri - 14:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.