Neşet Ertaş’ın Ailesine Konuşma Yasağı İsteyen Erol Parlak’a Tepki

Mustafa Uslu ile beraber Neşet Ertaş’ın ailesinden izin almadan film yapmaya çalışırken mahkeme kararına takılan, Prof. Dr. Erol Parlak, kişilik haklarına saldırıda bulunarak saygınlığını zedeledikleri iddiası ile Neşet Ertaş’ın aile hakkında şikayette bulundu. Mahkeme, ailenin Parlak hakkında konuşmasını yasakladı.
Genel - 5 Şubat 2023 15:56 A A

Bir çok filmi sonrası mahkeme ailelerle mahkemelik olan yapımcı Mustafa Uslu’nun, Erol Parlak’ın aynı adlı romanından uyarladığı ”Garip Bülbül Neşet Ertaş’ ve çekimlerini tamamladığı filmin vizyona girmesi ailenin dik duruşu sayesinde mahkeme tarafından yasaklanmıştı.

Neşet Ertaş’ın çocukları ise Erol Parlak hakkında çarpıcı açıklamalar yapmıştı.Erol Parlak ise kişilik haklarına saldırıda bulunarak saygınlığını zedeledikleri iddiasıyla Neşet Ertaş’ın ailesine şikayette bulundu. Parlak, mahkemeden aileye konuşmama kararı aldırdı. Ertaş’ın ailesi karara itiraz ederken mahkeme itirazı reddetti.

AİLENİN AVUKATINDAN UĞUR ÇAPKIN’DAN  AÇIKLAMA

Söz konusu habere ilişkin sosyal medya üzerinden açıklamada bulunan Ailenin avukatı Uğur Çapkın, ”Bu panik, davalara konu olan Neşet Ertaş eserlerini 25 yıl boyunca beleş söyleme, telif ödemeden söyleme hakkını aldığı belgelere ilişkin davaların konuşulması, bunları halkın bilmesi ve artık telifsiz para kazanamama korkusundan. Bu davada yayın yasağı yok. Kimse ailenin susturulacağını sanmasın” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Comments

comments

Bu haber 678 kez okundu.
Genel - 15:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.