O Proje İçin Gözler Belediyede

Tiyatro sanatçısı ve yazar Ufuk Cengiz, Kırşehir’de kendi sanat kafesinin de bulunduğu sokağı sanat sokağına dönüştürmek istiyor. Konuyla ilgili proje örnekleri hazırlayan Cengiz Kırşehir’e nefes olacak ve insanların ‘yapacak bir şey yok’ bahanesinden de bu şekilde kurtulacaklarını dile getirdi. Cengiz sanat sokağının bir an önce hayata geçmesi hususunda bir yazı kaleme aldı. “Bir zamanlar Kırşehir […]
Manşet Haberleri - 22 Kasım 2019 11:27 A A

Tiyatro sanatçısı ve yazar Ufuk Cengiz, Kırşehir’de kendi sanat kafesinin de bulunduğu sokağı sanat sokağına dönüştürmek istiyor.

Konuyla ilgili proje örnekleri hazırlayan Cengiz Kırşehir’e nefes olacak ve insanların ‘yapacak bir şey yok’ bahanesinden de bu şekilde kurtulacaklarını dile getirdi. Cengiz sanat sokağının bir an önce hayata geçmesi hususunda bir yazı kaleme aldı.

“Bir zamanlar Kırşehir Belediyemize bir proje sunmuştuk.

Bu projeye göre Belediye, kafemizin olduğu sokağı ve komşumuz Yemen Kahvesinin önünü görsellerde göründüğü gibi düzenleyecek, (zemin düzenlemesi, ağaçlandırma, banklar, ışıklandırma, ufak bir peyzaj) biz de komşularımız olan işletmelerle birlikte sokağımızı çiçek gibi tutacaktık.

Tiyatro ile ilgili biri olarak ben büyük şehirlerde yaşayan tiyatro sanatçısı arkadaşlarımı şehrimize davet edip her türlü ağırlamaları kendim karşılayıp meydandan sanat sokağımıza doğru onar, on beşer metre aralıklarla oturumlarını sağlayıp kukla, karagöz – hacivat, sokak müziği, bando – mızıka, dans gösterileri, performans sanatı (canlı heykel), resim, meddah, orta oyunu gibi gösterilerle sanatsal bakış açımızın çağ atlaması için bir adım atmayı hayal etmiştim.

Bu gayretimde hiçbir zaman maksadım para kazanmak olmadı. Amacım; tamamen saf duygularla insanların sanatsal bakış açısı kazanmaları, Kırşehir’i sevmeleri, şehirde yapacak bir şey yok bahanesinden kurtulmaları, esnafın yüzünün gülmesi ve şehir halkının küçük vesilelerle de olsa, az da olsa mutlu olmalarını sağlamaktı.

Önceki belediye başkanı, çok güzel olacağını söyleyip en kısa sürede yapacağını söylemesine rağmen ekibinin kabiliyetsizliği ve liyakatsizliği nedeniyle yapamadı, yapmadı. (Kabiliyet ve liyakat konusundaki ifademi açacak olursak; yüzüme söylenen şu sözü aktarmam yeterli olacaktır: -Hocam, iyi güzel düşünmüşsün de Kırşehir buna daha hazır değil, bi elli yıl sonra anca! Bu söze şu cevabı vermiştim: E madem kabul ediyorsunuz bu işin Kırşehir’i elli yıl ileri götüreceğini niye yapmıyorsunuz?) Bu ve benzeri birçok diyalogdan sonra şahsımı düşman kabul etmişler ve her gün zabıta ekipleri göndererek yıldırmaya çalışmışlardır.

Bu yazıyla 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Belediye Başkanı olarak Kırşehir halkının teveccühleri ile Belediye Başkanı seçilen Selahattin Ekicioğlu’nun dikkatini bu hususa çekmeyi umuyorum.

Belediyeye gidip derdimi yüzyüze de anlatabilirim ama facebook’ta avcılık yapıp bizi kötülemeye çalışan kalbi bozukları işçim olarak çalıştırmak hoşuma gidiyor. Şimdi onlar bu paylaşımda bir kusur bulup kendisini önceki başkanda yaptıkları gibi bize düşman etmek için başkana yetiştirirler,

Oysa bizim vazgeçmek gibi bir niyetimiz yoktur, olmayacaktır da!
Belediye başkanımız bu şehri birlikte yöneteceğiz demedi mi?
Dedi.
Buyrun işte ben projemi sizlerin huzurunda belediyemizin desteğini almaya sunuyorum.

Böyle böyle birlikte yöneteceğiz.

Önceki yönetim dönemindeki gibi zabıta akınına uğrarsam onları da sizinle bilahare paylaşırım dostlarım.”

Comments

comments

Bu haber 7673 kez okundu.
Manşet Haberleri - 11:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.