Okul Zili Çaldı

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı törenle başladı. 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı açılışı, Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz tarafından Cacabey Meydanı’nda Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başladı. Açılış programı Şehit Doktor Ulucan Dayan İlk ve Ortaokulu’nda düzenlenen etkinliklerle devam etti. Törene, Vali İbrahim Akın, Milletvekili Mustafa Kendirli, Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı […]
Manşet Haberleri - 9 Eylül 2019 13:44 A A

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı törenle başladı.

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı açılışı, Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz tarafından Cacabey Meydanı’nda Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başladı.

Açılış programı Şehit Doktor Ulucan Dayan İlk ve Ortaokulu’nda düzenlenen etkinliklerle devam etti.

Törene, Vali İbrahim Akın, Milletvekili Mustafa Kendirli, Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Ferhat Kuran, Öğretmen Yetiştirme Daire Başkanı Muhittin Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, daire müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Törende konuşan Vali İbrahim Akın, çocuklarımızın okul dönemiyle birlikte sadece temel bilgi ve becerileri kazanmakla kalmayacaklarını, aynı zamanda milli, manevi ve evrensel değerleri de edinerek kendilerini geliştirme fırsatı yakalayacaklarını söyledi.

Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamasının mutluluk ve heyecanını hep birlikte yaşadıklarını belirten Vali İbrahim Akın, “Bilindiği üzere günümüzde, bilimsel faaliyetlerin yoğunlaşmasına bağlı olarak hayatımıza her geçen gün yeni bilgiler girmekte, iletişim araçları hızla yaygınlaşmakta, teknoloji baş döndürücü bir hızla gelişmektedir. Bilginin her alanda temel güç olduğu çağımızda yaşanan bu gelişmeleri yakından takip edebilmek, ülkemizin kalkınmasına destek vermek ve dünyaya daha geniş bir vizyonla bakabilmek için yeni nesilleri bilgili ve donanımlı bir şekilde yetiştirmemizin yolu eğitimden geçmektedir.
Eğitim konusuna yüzeysel baktığımızda sanki bu süreç okul döneminden ibaretmiş gibi gelebilir ancak derine indiğimizde beşikten mezara uzun ve meşakkatli bir yolculuk olduğunu görürüz. Bu irfan yolcuğu büyük bir sabır, kararlılık ve heyecan gerektirir ki bu istikrarı yakalayanları birbirinden güzel hedefler ve bu hedeflerin belirlediği aydınlık bir gelecek beklemektedir.

Doğduğu andan itibaren çevreden aldığı uyarılarla bilgi ve tecrübe edinmeye çalışan çocuklarımız, bugünden itibaren daha sistemli bir eğitim sürecine girmekte, ilim ve irfan deryasına adım atmaktadır.

Konuşmasının devamında törende bulunan veliler ve öğrencilere hitaben konuşan Vali Akın, “Değerli anne ve babalar; doğduğu andan itibaren üzerine titrediğiniz, en güzel erdemlerle büyütme hayali kurduğunuz evlatlarınızın geleceğe hazırlanmasında okul yöneticilerimizle ve öğretmenlerimizle sürekli irtibat ve işbirliği içinde olacağınıza inanıyorum. Çünkü çocuklarınızı en iyi tanıyanlar, hayallerini ve isteklerini en iyi bilenler sizlersiniz. Dolayısıyla onlara bu uzun süreçte öğretmenleriyle birlikte destek olmalı, güven vermeli, başarısızlık durumlarında onlara umut aşılayıp hayata bağlamalısınız.

Sevgili öğrencilerimiz, sizler de evinizden sonra en fazla vakit geçirdiğiniz arkadaşlığı, paylaşmayı, sistemli çalışmayı öğrendiğiniz yer olan okullarınızda bugün yeni bir döneme başlıyorsunuz.  İnanıyorum ki, hızla gelişen dünyanın gereklerine uygun olarak çağdaş metotlarla sizlere iyi bir eğitim vermek için hazır olan okulunuzda çalışkanlığınızla ve gayretinizle ailenizi ve ülkemizi gururlandıracak, elde ettiğiniz başarılarla ülkemizi bugün bulunduğu konumdan çok daha ileri seviyelere taşıyacaksınız.” dedi.

Öğretmen Yetiştirme Daire Başkanı Muhittin Yılmaz da konuşmasında, ülkemiz genelinde eğitim çalışmalarına önem verdiklerini ifade ederek yeni Eğitim-Öğretim Yılının hayırlı olmasını temenni etti.
İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz ise konuşmasında, ilimiz genelinde toplam 234 okulda  44 bin 744 öğrenci ile yeni ders yılına başlandığını söyledi.
Öğrenciler tarafından şiirlerin okuduğu ve 4. sınıf öğrencilerinin 1. sınıf öğrencilerine “Hoş Geldiniz” çiçekleri sunduğu program, öğrencilere ders kitaplarının dağıtılması ile sona erdi.

Comments

comments

Bu haber 6993 kez okundu.
Manşet Haberleri - 13:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.