Onur Köksal’dan Yerli ve Milli Vurgusu

Doç. Dr. Onur Köksal tanıtımı yapılan yerli otomobillerin Türkiye’nin marka ihtiyacını gidereceğini dile getirdi.
Manşet Haberleri - 30 Aralık 2019 10:03 A A

Doç. Dr. Onur Köksal tanıtımı yapılan yerli otomobillerin Türkiye’nin marka ihtiyacını gidereceğini dile getirdi.

Köksal, yerli otomobil gibi Kırşehir’in yerli markası olacak olan Ahi Baba’nın da şehrimizin gururu olacağını belirtti.

“Gelişen ve kolaylaşan teknolojik ulaşım imkânları sayesinde dünyanın her yerinden insanlar birbirleri ile yakınlaşmıştır. Ülkelerin ve şehirlerin dünyadaki tanınırlıklarını artıran en önemli faktör ise markalarıdır. Marka, ürün ve hizmetleri benzerlerinden ayırmaya yarayan en önemli özelliktir.
Ülkemizi dünyada temsil edecek bir markamızın olmaması büyük bir eksiklikti. Ülkelerin en büyük tanıtım aracı uluslararası markalarıdır. Tanıtımı yapılan yerli ve milli araçlarımız bu konudaki eksikliğimizi giderecektir. 60 yıl önce 20 mühendisin olağanüstü gayretleri ile Devrim adlı ilk otomobili yaptık ancak anlaşılması çok zor bir kararla üretime geçişine engel olundu. Eğer 60 yıl önce bu çalışma desteklenmiş olsaydı bugün belki de tüm dünyanın tanıdığı bir markamız olacaktı.
Kırşehir’imiz içinde aynı şey geçerlidir. Şehrimizin tanıtımına katkı yapacak çok önemli özelliklerimiz olmasına rağmen bu güne kadar markalaşma yönünde maalesef hiçbir girişim yapılmamış. Adaylığımız sürecinde bu konuya ne kadar önem verdiğimizi her platformda anlattık. Kırşehir ‘in önemli bir markaya ihtiyacı var dedik ve Kırşehir’i tüm dünyaya açacak olan Ahi Baba markasını dile getirdik. İlk adımları atılan Ahi Baba markasının, 2020 yılında üretime geçmesi, 2023 yılına kadar da tüm üniteleri çalışan ve ihracat yapan bir marka olmasını hedefledik.
Yerli otolarımız nasıl ülkemizin gurur kaynağı olduysa Ahi Baba markamızın da Kırşehir’imizin gurur kaynağı olacağı inancındayız.
Yerli otomobillerimiz üretime geçtiğinde Ahi Baba firması olarak bizler de üzerimize düşeni yapacak ve tamamen yerli araçlarımızı kullanacağız. Belediyemizin de bu konuda hassas davranacağını düşünerek belediye araçlarının da tamamen yerliye dönüşmesi gerektiğine inanıyoruz.”

Comments

comments

Bu haber 4360 kez okundu.
Manşet Haberleri - 10:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.