Özbağ Gazozu el değiştirdi! Yeni Hedef Dünyaya açılmak

Yıllardır Kırşehir’în bir markası olarak üretimi gerçekleştirilen Özbağ Gazozu el değiştirdi. Umut Şirketler Grubu bünyesine geçen Özbağ Gazozu, dünyaya açılmayı planlıyor. 21 Haziran’da Umut Şirketler Grubu’na geçen Özbağ Gazozu’nun, yurt dışında ve yurt içinde bir çok bölgeye bayiliği verilecek. Özbağ Gazozu’nu tüm üretim makineleriyle satın alan Umut Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Uğurlu, 24 […]
Ekonomi - 25 Haziran 2020 12:13 A A

Yıllardır Kırşehir’în bir markası olarak üretimi gerçekleştirilen Özbağ Gazozu el değiştirdi. Umut Şirketler Grubu bünyesine geçen Özbağ Gazozu, dünyaya açılmayı planlıyor.

21 Haziran’da Umut Şirketler Grubu’na geçen Özbağ Gazozu’nun, yurt dışında ve yurt içinde bir çok bölgeye bayiliği verilecek.

Özbağ Gazozu’nu tüm üretim makineleriyle satın alan Umut Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Uğurlu, 24 Haziran Çarşamba günü basın açıklaması yaparak, kentin yerli ve milli markası olan Özbağ Gazozu’nu pazardaki iddiasını büyütmeyi hedeflediklerini söyledi.

Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Uğurlu, “Özbağ Gazozu 30 yıllık bir firma. Ama çok aktif olmayan bir firma. Çok lezzetli, Kırşehir Halkı’nın çok beğendiği, özlediği güzel bir marka ve ürün. Özbağ Gazozu Fabrikası’nın satıldığını duyduk. Bizim bu işle bir işimiz yok ama yabancı firmalar almaya gelmişler. Biz de dedik ki yerli ve milli fabrikamızı, ürünümüzü neden yabancılara verelim? Neden yabancılar güzel, lezzetli ürünümüzü alsın? Onun için böyle bir hamle yaptık. Gazoz firması sahibi Reha Bey ile görüştük, anlaştık Reha Bey’e de çok teşekkür ediyorum böyle güzel bir ürün yaptığı için. Allah razı olsun bizi üzmedi, bize destek çıktı. Reha Bey dedi ki; ‘Özbağ Gazozu Kırşehir’de kaldığı için ben çok mutluyum. Benim çocuğum gibiydi. 30 yıl az bir süre değil. 15 yıl ben bu gazozu öğrenmeye çalıştım. Özbağ Gazozu’nu yapmaya çalıştık ama 15 yıl sonra başardık yaptık’ dedi. Onun için bizim aldığımıza çok mutlu. Ona çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Amacımız yerli ve milli ürünümüzün ilimizde kalmasıydı”

Özbağ Gazozu’nu aldıktan sonra telefonlarını sürekli arayanların olduğunu bildiren  Uğurlu, “Bizleri arayarak yurt dışından Hollanda, Avusturya, Almanya, Belçika; yurt içinden Konya, Antalya’dan bayilik istediler. ” dedi.  Kırşehir’den Mucur, Boztepe, Akpınar, Kaman bayiliklerini verdiklerini söyleyen Uğurlu: “Görüşmeleri yaptık, sözleşmeleri haftaya yapacağız. Bizim parayla ilgili bir işimiz yok. Amacımız para kazanmak değil, yerli ve milli ürünümüzün ilimizde kalması için ve istihdam sağlamak için aldık. İlk aldığımızda 2-3 kişi çalışıyordu. Şu anda 15 kişi fabrikada çalışıyor. ” dedi.   Üretime başladık. Dağıtımlarımız devam ediyor. Allah izin verirse Özbağ Gazozu’nu büyütmek istiyoruz diyen Uğurlu:  “Organize sanayi bölgesinde yer bakıyoruz. Bizim yapacağımız sistemle hazır olan fabrika yeterli olmayacak. Günlük 5-6 palet üretim yapıyoruz. 1 palette de 110-120 adet 24’lü paketlerimiz var. Ama ilerleyen zamanlarda arttıracağız. Şu an fazla fazla üretiyoruz. 24 saat fabrikamız çalışabiliyor. Makinalarımız şu an uygun. Çok seri üretime geçtiğimizde organize sanayide üretime geçeceğiz. Yerine de bakıyoruz. Ayrıca Özbağ Gazonu’nun eski şişesine geçmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

Comments

comments

Bu haber 15086 kez okundu.
Ekonomi - 12:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.