POZİTİF SAHNE “TOROS CANAVARI” İLE SALONU YIKTI

Kültürel etkinliklerle son bir kaç yıldır başarılı sahneler çıkartan Kırşehir Sanat ve Kültür dünyası bu akşam İl Kültür Müdürlüğü Sahnesinde devleşen bir kadroya tanıklık ettirdi. Pozitif Sahne isimli Tiyatro Grubu ilk kez sahneye koydukları ” TOROS CANAVARI” isimli oyunla salonu adete yıktı geçti. Kültür Merkezi Salonunun koltukları aşırı talebi karşılamayınca sahne önüne kadar uzanan, koridorları […]
Genel - 1 Nisan 2018 01:01 A A

Kültürel etkinliklerle son bir kaç yıldır başarılı sahneler çıkartan Kırşehir Sanat ve Kültür dünyası bu akşam İl Kültür Müdürlüğü Sahnesinde devleşen bir kadroya tanıklık ettirdi.

Pozitif Sahne isimli Tiyatro Grubu ilk kez sahneye koydukları ” TOROS CANAVARI” isimli oyunla salonu adete yıktı geçti.

Kültür Merkezi Salonunun koltukları aşırı talebi karşılamayınca sahne önüne kadar uzanan, koridorları dolduran sandalye manzaraları oluştu.

Aziz Nesin’in unutulmaz eseri, bir dönem Beyaz Perdeye Kemal Sunal’ın KILIBIK filmi ile taşınan oyunun Yönetmenliğini POZİTİF SAHNENİN kurucusu olan MEHMET CEMİL yaparken, başrol de 5 ay önce arkadaşının zoruyla Tiyatro izlemeye gidip bende bu sahnede olmak istiyorum diyen Ahi Evran Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümü okuyan ve beş aylık eğitimle sahne alan Beyza TOKMAK oynadı.

25 kişilik Pozitif Sahne ekibinin büyüklü küçüklü bütün oyuncuları seyirciden büyük alkış alırken, oyun sonunda dakikalarca ayakta alkışlandılar.

Oyun esnasında seyircilerin büyük keyif aldığı gözlenirken, oyun sonunda Oyuncularla  uzun süre fotoğraf çektirdiler.

Oyun provaları devam ederken basın mensuplarına açıklamada bulunan  Yönetmen Mehmet Cemil hazırlığını yaptıkları yeni oyunun müjdesini verdi.

Aziz Nesin’den Necip Fazıl’a kadar bir çok usta yazarın oyununu sahneleyeceklerini belirten Cemil, Türk Tiyatro tarihinin en önemli eserlerinden birisi olan Baş Yapıt KEŞANLI ALİ DESTANI nı sahneleyeceklerini belirtti.

Seyircinin göstermiş olduğu ilgiden memnuniyetlerine değinen Mehmet Cemil, Ayda 2 kez seyirci karşısına çıkacaklarını sözlerine ekledi.

Oyunun teknik kadrosunu da içerisinde barındıran Pozitif Sahne ekibi, 25 kişilik ekibiyle Devlet tiyatrosu lezzetini sunmaya namzet görünüyor.

 

 

Comments

comments

Bu haber 7504 kez okundu.
Genel - 01:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.