Salih ÇETİNKAYA “Bu Türkiye’nin Şahlanışıdır”Dedi

16 Nisan Halkoylamasında Yüzde 53,3 oranında “EVET”in Çıktığı Kırşehir’deki Sonuçları Değerlendiren Milletvekili Çetinkaya, Seçimin Meşruiyeti Tartışılmayacak Şekilde Demokratik Olduğunu Söyledi…   AK PARTİ Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan ve Türkiye genelinde olduğu gibi ilimiz Kırşehir’de de “evet” kararının çıktığı halkoylaması sonuçlarını, “Bu Türkiye’nin şahlanışıdır” şeklinde değerlendirdi. Kırşehir Merkez İlçe’de il […]
Akçakent - 19 Nisan 2017 15:24 A A

16 Nisan Halkoylamasında Yüzde 53,3 oranında “EVET”in Çıktığı Kırşehir’deki Sonuçları Değerlendiren Milletvekili Çetinkaya, Seçimin Meşruiyeti Tartışılmayacak Şekilde Demokratik Olduğunu Söyledi…

 

AK PARTİ Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan ve Türkiye genelinde olduğu gibi ilimiz Kırşehir’de de “evet” kararının çıktığı halkoylaması sonuçlarını, “Bu Türkiye’nin şahlanışıdır” şeklinde değerlendirdi.

Kırşehir Merkez İlçe’de il geneline oranla “hayır” tercihinin yüksek olduğu, ancak il genelindeki oy toplamı ile yüzde 53,3 “evet” kararının çıktığı Kırşehir’deki halkoylaması sürecinin huzur içinde tamamlanmasından dolayı Parti İl Teşkilatı’na teşekkür eden Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, şunları kaydetti:

“Tarihi süreci hep beraber tamamladık. Öncelikle bur sürecin huzur içinde, sağlıkla, sıhhatle geçmesinden dolayı Rabbimize şükrediyoruz. Hiçbir kardeşimizin burnu dahi kanamadan, bir tatsızlık olmadan Kırşehir’deki referandum sürecini tamamladık. Kırşehir siyaseti zor bir şehir. Kırşehir, okumuş, yazmış insanların bulunduğu bir şehir. Kırşehir’de yüzde 53,3 gibi bir rakama ulaştık. Yine Türkiye ortalamasını Kırşehir verdi ve Türkiye ortalamasının üstüne çıktı. Gönül isterdi ki yüzde 60’ları da geçebilsin, geçebilirdi de. Seçim sonuçlarını değerlendireceğiz, bu bir zaferdir. Bu ümmetin zaferidir.

“Teşekkürler Kırşehir’im, teşekkürler Türkiye’m. Sandığa gittiğiniz için, demokrasiye sahip çıktığınız için, Büyük Türkiye’nin şahlanışına destek olduğunuz için. Teşekkürler Ahi Evranı Veli’nin, Yunus Emre’nin, Şeyh Edebali’nin, Aşık Paşa’nın, Caca Bey ve Hacı Bektaş­ı Veli’nin torunları. Biz birlikte Kırşehir’iz, biz birlikte Türkiye’yiz. Çok yoğun bir süreç geçirdik. Aslında biz şunu çok iyi biliyorduk ki bu iş çok kolay olmayacaktı. Çünkü Kırşehir gerçekten siyasetin kolay yapılmadığı bir yer. Diğer illere bakarsak 4 parti kıyasıya yarışıyor. Ayrıca Kırşehir’in gündemi ulusal gündemden çabuk etkileniyor. Bunun nedenini ben sosyal medya

kullanımına bağlıyorum. Okuma yazma oranının yüksek olmasına bağlıyorum. Tartışan bir şehir Kırşehir demokratik ortamı demokratik havası olan bir şehir Kırşehir. Kolay olmayacaktı. Çünkü daha önce hiç uygulanmamış bir sistemi anlattık uzun uzun yılmadan gocunmadan defalarca anlattık. Bazen gündem anayasa maddelerinden çok işin siyasi boyutuna kayıyordu. Siyaset konuşuldu. İnsanların siyasi tercihleri konuşuldu. Siyasette en büyük hareket sandıktı zaten her şeyin belli olduğu yer. Sonuçta kararı millet verdi ve doğru bir tercih yaptı.

Bu tercihlerinin bize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Rabbim bizi bildiğimiz yoldan ayırmasın. Hep şunu istedim. Hiç kimsenin buru dahi kanamadan bu referandum sürecini atlatalım istedim ki çok şükür hiç kimsenin burnu kanamadan ve bir tatsızlık olmadan atlattık. Biz bu sürece başladığımızda hayır ortamı çoktan oluşmuştu. Muhalefet çok erken başlamıştı. Çok fazla yalan yanlış şeyler söylendi. Onlar bir şey soruyor siz bunu anlatmak için çok çaba sarf ediyorsunuz. Çünkü ortada yazılı bir belge metni var ve bu metni Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte oluşturulmuştur.

“Süreçte cansiperane şekilde mücadele edildi. Ev toplantıları yaptık, mahalle ve beldelerimizde vatandaşlarla buluştuk. Çok sayıda kardeşimiz sahada bu işe inanarak, güvenerek bu işin mücadelesini verdi. İl Başkanımıza, Belediye Başkanımıza, teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Sayın Milletvekilimizle uyum içerisinde bu süreci anlatmaya çalıştık. Bu süreçte de elimizden gelen her şeyin en iyisini yaptık. Tüm yol arkadaşlarımıza, üyelerimize, ilçe ve belde belediye başkanlarımıza, isimsiz kahramanlara, sandık başına gidenlere teşekkür ediyoruz. Seçimlerin meşruiyeti sonuçlarından çok katılım oranı ile alakalıdır. Kırşehir’de de çok güçlü bir katılım olmuştur. Meşruiyeti tartışılmaz demokratik bir seçim olmuştur. Dolayısıyla Anadolu’nun şahlanışıdır bu. Türkiye’nin şahlanışıdır, ümmete hayırlı, uğurlu olsun. Rabbime şükürler olsun.”

Comments

comments

Bu haber 8781 kez okundu.
Akçakent - 15:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.