Şehidin Hatırasını Hiçe Sayan Vicdanınız Utansın!

Diyarbakır’ın Kulp İlçesi’nde teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Uzman Onbaşı Mehmet Kara’nın ailesi Kırşehir Belediyesine isyan etti.
Manşet Haberleri - 9 Ekim 2019 21:17 A A

Diyarbakır’ın Kulp İlçesi’nde teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Uzman Onbaşı Mehmet Kara’nın ailesi Kırşehir Belediyesine isyan etti.

Şehidin Kırşehir’deki baba evinin bahçesi seçim döneminden önce Kırşehir Belediyesi tarafından imar gerekçesiyle ailesinin elinden alınarak yan komşusuna verildi. Şehidin ailesine ise diğer komşunun şuurlu arsası verildi.

Şehidin Kırşehir’deki evinde yaşayan anne ve babası Kırşehir Belediyesi tarafından çıkarılan imar kararı için aylardır mücadele veriyor. 40 yıldır oturdukları evin bahçesinin bir çırpıda ellerinden alınmasına isyan eden şehit ailesi yetkililere seslenerek yardım istedi.

ŞEHİDİN DE HATIRI YOKMUŞ

Şehit babası Metin Kara’nın Merkez Kındam Mahallesinde bulunan evinin bahçesi yol güzergâhının genişletilmesi sebebiyle yan komşusuna verildi. Karşılığında ise başka bir yerden şuurlu bir arsa verildi. Bahçede bulunan ve şehit Mehmet Kara tarafından dikilen meyve ağaçlarının başka birine verilmesi ailenin acısına acı kattı.

ŞEHİT OĞLUMUZUN EMEĞİ VARDI

Şehit oğlunun bahçeye yıllardır emek verdiğini belirten baba Metin Kara, “Burada oğlumun diktiği ve büyüttüğü meyve ağaçları var, su kuyumuz var, yazlık çardağımız var. Şimdi hepsinden vazgeçmek zorundayız. Bu belediye anlayışı her şeyimizi elimizden aldı, başkasına verdi. Oğlumuzun hatıraları böyle basit sebepler yüzünden elimizden alınmamalıydı. İmar, plan dediler 40 yıldır baktığımız bahçeyi elimizden aldılar, yerine şuurlu arsa verdiler. Üstüne bir de seçimden sonra bakarız dediler. Ben oğlumun hatırasını nasıl gözden çıkarayım? Şehidin ailesine sahip çıkmak bu mu? Buradan yetkililere sesleniyorum. Oğlumuzun hatırı için bize yardım edin.” dedi.

“ACIYA DAYANDIK AMA MECBUR KALDIK”

Bu olayla birlikte acılarının katlandığını dile getiren anne Nazlı Kara, “Mehmet’imin bir tırnağını dünyanın bahçesine değişmem ama hatıralarının elimizden gitmesi bize ayrı acı verdi. Ben oğlumun diktiği elma ağacını nasıl başka birine teslim edeyim?” dedi.

Acılı aile vatan için toprağa verdikleri evlatlarının aziz hatırasına sahip çıkılmasını bekliyor.

Comments

comments

Bu haber 8617 kez okundu.
Manşet Haberleri - 21:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.