Şehit Aileleri Yine Tek Yumruk

Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, yaptığı ve yapacağı projelerle birlik ve beraberliği sağlıyor. Kırşehir’de ikamet eden 192 ailenin hepsiyle beraber çalışmaların sürdüğünü belirten Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mutlu Kılıçaslan, “Etkinliklerimizi dernek yönetimimiz ve aileler olarak birlikte organize etmeye çalışıyoruz.” dedi. Kılıçaslan bugüne kadar yaptığı ve yapacağı çalışmalar hakkında da bilgiler verdi: “192 […]
Genel - 8 Kasım 2019 14:33 A A

Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, yaptığı ve yapacağı projelerle birlik ve beraberliği sağlıyor.

Kırşehir’de ikamet eden 192 ailenin hepsiyle beraber çalışmaların sürdüğünü belirten Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mutlu Kılıçaslan, “Etkinliklerimizi dernek yönetimimiz ve aileler olarak birlikte organize etmeye çalışıyoruz.” dedi. Kılıçaslan bugüne kadar yaptığı ve yapacağı çalışmalar hakkında da bilgiler verdi:

“192 şehidimizin her biri adına diktiğimiz ağaçlarla bir şehitlik ormanı oluşturduk. Zeytin Dalı harekatında Mehmetçiklerimize destek olmak için şehit ailelerimizle Hatay iline gittik. Şehit Ailelerimizle, Şehitlerimizin manevi ocağı Çanakkale ilimize 2 gezi düzenledik. Şehit ailelerimizi Niğde Şehit aileleri ile buluşturduk. Ampute Milli Futbol takımını şehit ailelerimizle buluşturduk. Fotoğraf sergileri açtık. Sevgi Evleri ve huzur evlerine ziyaretler gerçekleştirdik. Toplu Sinema etkinliği, Şiir ve Müzik dinletisi, Tiyatro gösterileri yapılmasını sağladık. İftar program düzenledik. Şiir ve müzik dinletileri düzenledik. Şehit ailelerimizle birlikte piknik yaptık. Derneğimize Profesyonel fotoğraf makinası aldık Şehitlerimizin Halıya Dokunmuş fotoğraflarını Şehit ailelerimizi ziyaret ederek hediye ettik. Ayrıca geleneksel olarak her ay şehit ailelerimizle birlikte derneğimizde Şehitlerimiz için Mevlit ve Kuran okuma etkinliği düzenleniyoruz. Kırşehir şehit aileleri olarak yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. Yapacağımız yeni projelerle bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ailelerimize destek olmaya devam edeceğiz. İçişleri Bakanlığı’na sunmuş olduğumuz ‘Vatan Kalesinden Cennete Uçanlar Projesi’ ve Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ‘Şehit Aileleri Evlatlarının İzinde Projesi’ ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Projelerimizin dışında dernek olarak şehit ailelerimizin her türlü sıkıntısına çözüm bulmak için uğraş veriyoruz. Bu kapsamda belediyemizle ve resmi kurumlarımızla irtibatımızı sürdürüyoruz. Bu zamana kadar arsa almayan 22 ailemiz için arsa talebinde bulunduk. Şehitlerimizin isimlerinin yaşatılması için sokak isimlerindeki değişimler konusunda temaslarımız sürüyor. Şehitliğimizin bakım, onarım işleri ve mescit, lavabo gibi ihtiyaçlarının bir an önce inşa edilmesi hususunda da görüşmeler yapıyoruz. Tüm faaliyetlerimizde yanımızda olan ve şehit ailelerinden manevi desteklerini esirgemeyen Sayın Valimiz İbrahim Akın’a sizlerin nezdinde tekrar teşekkür ediyorum.”

Derneğin yaptığı faaliyet ve projelerde her zaman kamuoyuna ve üyelerine karşı şeffaf olduğunu dile getiren Kılıçaslan gelir ve giderler hakkında da bilgiler verdi:

“2018 yılında Derneğimizin Geliri 36089,72 TL. Giderimiz ise 24038,54 TL dir. 2018 den 2019 yılına 12051,18 TL aktarılmıştır. 2019 yılında şu ana kadar Derneğimizin Geliri 2018 yılında aktarılan 12.051,18 TL (10.550,00) ile 22.601,18 TL dir.  Giderimiz ise 10784,39 TL dir. Derneğimizin Şu an mevcut kasamızda 11.816,79 TL parası bulunmaktadır. Birlik ve beraberliğimizden güç alarak çıktığımız bu yolda ailelerimiz ve derneğimizin birbirine olan güveniyle ilerliyoruz.”

 

Comments

comments

Bu haber 4234 kez okundu.
Genel - 14:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.