Şehit Evlatlarıyla Böyle Özlem Gideriyorlar

Kırşehir’de Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından yapılan hatıra ormanı evlat acısı çeken şehit ailelerini bir araya getiriyor.
Genel - 1 Kasım 2019 11:07 A A

Kırşehir’de Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından yapılan hatıra ormanı evlat acısı çeken şehit ailelerini bir araya getiriyor. Ormanda her şehit için dikilen fidanları şehit aileleri suluyor ve bakımını yapıyor.

Vatan için toprağa verdikleri evlatları adına dikilen fidanlar herkese yaşam oluyor.

“EVLADIM YERİNE FİDANLARI SEVİYORUM”

Oğlunun acısının isminin yaşadığını gördükçe dindiğini söyleyen Şehit Astsubay Mustafa Gevrek’in annesi Bahtıgül Gevrek; “Oğlumun acısı hep içimde ama ben isminin yaşatıldığını görünce mutlu oluyorum. Onun için de buraya fidan dikilmiş her zaman geliyoruz, suluyoruz, bakımını yapıyoruz. Benim evladım gibi. Evladımın yerine fidanına bakıyorum.” dedi.

HER ŞEHİDE BİR FİDAN

Şehitlik Ormanı’nda 192 şehidin adının bulunduğunu ifade eden Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mutlu Kılıçaslan; “Kırşehirli 192 şehidimizin her birinin adına birer mavi ladin ağacı diktik. Toprağa düşen şehitlerimizin yaşam bulması ve adının bu şekilde yaşaması için ormanımızı oluşturduk. Her ay şehit ailelerimizi toplayıp getiriyoruz. Burada olmak onlara huzur veriyor. Bizden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen devletimizden Allah razı olsun. Şehitlerimizin unutulmaması ve ailelerine destek olmak için çalışmalarımız devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Comments

comments

Bu haber 8186 kez okundu.
Genel - 11:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.