Şehitlerimizin Ruhuna Mevlid-i Şerif Okutuldu

Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği birlik ve beraberliğini dernek binasında yapmış olduğu mevlid-i şerif programı ile pekiştiriyor.
Manşet Haberleri - 21 Şubat 2020 17:29 A A

Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği birlik ve beraberliğini dernek binasında yapmış olduğu mevlid-i şerif programı ile pekiştiriyor.

Şehitlerimizin şehadet yıl dönümlerinde ve doğum günlerinde düzenlenen mevlid-i şerifler ile aziz şehitlerimiz yad ediliyor. Şehit ailelerinin bu vasıtayla sık sık bir araya geldiklerini belirten Şehit aileleri Dernek Başkanı Mutlu Kılıçaslan; “Bizler, bu vatan uğruna şehit düşen kahramanlarımızı her daim anmak ve hatırlatmak için bu etkinliği yapıyoruz. Bugün yapmış olduğumuz etkinlikte ise 24 Haziran 2016 tarihinde Hakkari Çukurca ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehitlik mertebesine ulaşan ve geçtiğimiz günlerde de doğum günü olan Jan. Asts. Kıd. Çavuş Mustafa Gevrek’in ruhu için mevlid-i şerif okuttuk. Hem şehidimizi doğum gününde hatırlamak hem de tüm şehitlerimizin ruhu için Kuran’ı Kerim okuttuk. Her ay dernek binamızda yapmış olduğumuz etkinliklerde, İl Müftülüğü tarafından görevlendirilen bayan hocalarımız, şehit annelerimiz, şehit eşleri ve bayan şehit kardeşlerinin katılımıyla dernek binamızda Kuran-ı Kerim tilaveti, ilahi grubu ve yemek ikramı ile ailelerimiz birlik ve beraberliklerini pekiştiriyorlar. Tabi ki bizler de bu acıyı yaşayan aileler olarak birbirimize destek oluyoruz ve Allahın izniyle de olmaya devam edeceğiz. Bizlere destek olan İl Müftülüğüne sonsuz teşekkürler ediyoruz.” dedi.

Comments

comments

Bu haber 784 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Manşet Haberleri - 17:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.