SENİ UNUTMAYACAĞIZ ENES

Kırşehir‘de, bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden üniversite öğrencisi için düzenlenen futbol turnuvasının bu yıl ikincisi gerçekleştirildi. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Makina Mühendisliğini (İng.) bölümünü okurken 18 Ocak 2015 tarihinde Kırşehir’de Ankara-Kayseri Kara yolu üzerinde ikindi namazına giderken  bir  aracının çarpması sonucu geçirdiği trafik kazasında hava ambülansı ile  Ankara’ ya sevk edilen,  Otuz beş gün kaldığı yoğun bakım mücadelesini […]
Manşet Haberleri - 7 Mayıs 2019 00:42 A A

Kırşehir‘de, bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden üniversite öğrencisi için düzenlenen futbol turnuvasının bu yıl ikincisi gerçekleştirildi.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Makina Mühendisliğini (İng.) bölümünü okurken 18 Ocak 2015 tarihinde Kırşehir’de Ankara-Kayseri Kara yolu üzerinde ikindi namazına giderken  bir  aracının çarpması sonucu geçirdiği trafik kazasında hava ambülansı ile  Ankara’ ya sevk edilen,  Otuz beş gün kaldığı yoğun bakım mücadelesini kaybeden Emin Enes Turpçu gözyaşları arasında binlerce sevenleri tarafından Aşıkpaşa Mezarlığına defnedilmişti.

Aradan geçen 4 yılın ardından mezun olduğu Kırşehir Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesinin geleneksel hale getirdiği  bu yıl ikincisini düzenlenen futbol turnuvası Cumartesi günü saat 14 00 de Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi öğrencilerinin kendi aralarında oynadıkları müsabakalar sonrası iki takım finale kaldılar.

2 No’lu Sentetik Futbol sahasında düzenlenen final futbol turnuvasına Emin Enes Turpçu’nun babası Recep Kadir Turpçu, annesi Nejla Cihan Turpçu, kız kardeşi Beyaz Turpçu ve sevenleri katıldılar.

Cumartesi günü gerçekleşen Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi 2. Emin Enes Turpçu Futbol Turnuvası Final Müsabakasında 11-B sınıfı (mavi takım Öğrt.Teknik Direktörü Derviş İbrahim Türk) ile 11-D sınıfı (beyaz takım Öğrt.Teknik Direktörü Mustafa Çavuşmirza) karşılaştılar.

11-B sınıfı 11-D sınıfını 2-1 yenerek Şampiyon oldular. Karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Emin Enes Turpçu’nun babası Recep Kadir Turpçu, “Gerçekten benim ve ailem için oldukça duygulu anların yaşandığı, ikincisi oynanan gelenek haline getirilen turnuva oldu. Hocalarımız ve öğrencilerimiz eşime anneler günü dolayısı ile çiçek taktim ettiler,çok memnun olduk. Böylesine özverili turnuvayı organize eden Okul Müdürü Sayın Nurettin Altunkılıç ,idareci, Beden Eğit.Öğretmenleri Yaşar Alpaslan ve Sıtkı Özbek hocalarımıza ve tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz. İnşaallah böyle acıları başka öğrencilerimiz ve velilerimiz yaşamaz. Tekrar turnuvada emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Comments

comments

Bu haber 4526 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Manşet Haberleri - 00:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.