SİYASET, BÜROKRASİ VE MEDYA TAKOZU

Bu şehre takoz olmak için Bu üçlü arasında kıyasıya rekabet yaşanıyor. Her gün birisi ön plana çıkıyor, Medyanın hamaset ve havuz olarak ikiye ayrıldığı günümüz Türkiyesin de tarafsız habercilik kimseyi memnun etmiyor, nitekim Kırşehir’de aynı reaksiyonu veriyor. Yağlamalı yıkamalı medya, bildiğin boyalı basın formatın da işine bakıyor, şeytanın aklına gelmeyecek manşetlerle peşinden gittiği bürokrat, siyasetçi […]
Köşe Yazarları - 4 Aralık 2017 14:21 A A

Bu şehre takoz olmak için Bu üçlü arasında kıyasıya rekabet yaşanıyor.

Her gün birisi ön plana çıkıyor,

Medyanın hamaset ve havuz olarak ikiye ayrıldığı günümüz Türkiyesin de tarafsız habercilik kimseyi memnun etmiyor, nitekim Kırşehir’de aynı reaksiyonu veriyor.

Yağlamalı yıkamalı medya, bildiğin boyalı basın formatın da işine bakıyor, şeytanın aklına gelmeyecek manşetlerle peşinden gittiği bürokrat, siyasetçi ve ihale kapanının içindeki peynire dilini uzatıyor.

Kırşehir’e iki havaalanı birden geliyor manşetlerini siyasi açıdan okursak, bu yalan dolu kaymaklı haberin puanını nereye yazacağımızı bilemiyoruz. Kırşehir de raylı sistemin, şehir içi olanını medyaya yazılırken, yüksek hızlı tren ve diğer raylı sistem haberlerini siyasilerin akıl almaz üstünlükteki zekalarına verelim.

Nevşehir de bir tek köyde bile asfaltsız ve parke yol kalmamışken, kanalizasyonsuz ve alt yapı olmayan bir tek yerleşim yeri yokken bizim siyaset ve bürokrasi tayfasının gazlamasına maruz kalan medya günlerce gümüş kümbet yolunu yazdı. Efendim neymiş ; bir ilkmiş… bırakın şişirme işlerini, görevlerinizi yıllar sonra yapıyorsunuz diye şakşaklanmak zorunuza gitmiyor mu?.

Arslan lar,  kaplanlar havada uçuşurken manşetlerin arasından baba nidaları geliyor,

Sayın Vali; size Yavuz Sultan Selim Han’ın beyitlerini sunuyorum.

Sanma şahım herkesi sen sadıkane yar olur
Herkesi sen dost mu sandın belki ol ağyar olur
Sadıkane belki ol alemde serdar olur
Yar olur ağyar olur serdar olur didar olur.. 

Etrafınıza bakın, memleketin ne kadar yalaka takımı varsa sizin peşinizde, devletin temsiliyet gücüne yapışan asalakları temizlemek yerine size Baba manşetleri atanların günden güne dozu artırarak oburlaştığının farkına varın artık.

Şehrin dinamikleri yerinden oynamış, samimiyet den uzak hizmet yapıyor tiyatroları her gün sahneleniyor. Kurum amirleri diğer kurum amirlerini ziyaret edip haber sitelerinde haber yaptırıyor. El insaf vel vicdan sayın müdürler, kapınızı açan personelinizin maaşına, alın terine göz dikenlerden hesap sormak yerine, muhasebeciniz kaynının eniştesinin arabasını kurumunuza kiralayacak ruhunuz duymayacak, kurum kurum gezip poz vereceksiniz…. şimdi buradaki meziyet, seni o koltuğa oturtan siyasetçimi, senin iş yapamadığını görmeyen üst bürokrat mı, senin her hareketini haber yapan boyalı basın mı ? hepinize de ne desek az..

Yamula barajından gelecek suya gözlerini diken çiftçi verdiğiniz 2017 senesini geçirdiler, uzmanlara göre 2035 den önce gelmez demelere rağmen seçmen avı yapıp yalan söylediniz.

Şimdi birisi kral çıplak deyince yazma, konuşma, ohal var diyenler… bende sizlere diyorum ki, Allah var, cehennem var. Kamu menfaatini suya çevirip sel gibi akıtan, kısıtlı imkanları kendine ve çevresine sebil eden Koltuk sahipleri ve boyalı basın ;

ÖLÜM VAR ÖLÜM..

 

 

 

Comments

comments

Bu haber 8854 kez okundu.
Köşe Yazarları - 14:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.