SİYASET DÜNYASI BU AÇILIŞTA BULUŞTU

Genel Başkan Vekilliğini Kırşehirli Arif Saylam’ın yaptığı Uzmanlar Federasyonunun genel merkez binası geniş katılımla gerçekleşti. Siyaset ve bürokrasi camiasının geniş katılım gösterdiği açılışta 3 dönem Kırşehir Milletvekilliği yapan Mikail Arslan, Kırşehirli olan ve Sincan Belediye Başkanı olan Murat Ercan’ın yanı sıra CHP Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter,  Etimesgut Belediye Başkanı […]
Genel - 10 Aralık 2018 00:23 A A

Genel Başkan Vekilliğini Kırşehirli Arif Saylam’ın yaptığı Uzmanlar Federasyonunun genel merkez binası geniş katılımla gerçekleşti.

Siyaset ve bürokrasi camiasının geniş katılım gösterdiği açılışta 3 dönem Kırşehir Milletvekilliği yapan Mikail Arslan, Kırşehirli olan ve Sincan Belediye Başkanı olan Murat Ercan’ın yanı sıra CHP Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter,  Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Yenimahalle belediye Başkanı Fethi Yaşar, Sincan Kırşehirliler Derneği katılım gösterdi.

Uzmanlar Federasyonu genel merkez binasının açılış töreninde konuşan Uzmanlar Federasyonu Genel Başkanı Ali Tilkici,”3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununun Gazi Meclisimiz tarafından ele alınıp baştan sona değiştirilmesi gerekmektedir” dedi.

Uzmanlar Federasyonu genel merkez binasının açılış töreni gerçekleşti. Çok sayıda siyasetçinin katılımıyla gerçekleşen açılış töreni Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Açılışta bir konuşma yapan Uzmanlar Federasyonu Genel Başkanı Ali Tilkici, “Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde 70 bin 700, içişleri Bakanlığı bünyesinde 55 bin olmak üzere toplam 125 bin uzman çavuş görev yapmaktadır” ifadelerini kullandı.

“3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununun Gazi Meclisimiz tarafından ele alınıp baştan sona değiştirilmesi gerekmektedir”

Uzman çavuşların çalışma yönetmelikleri yok. sicil yönetmelikleri yok, tayin yönetmelikleri yok. Devletin kritik kadro görevleri için alım yaptığı uzman çavuşlar amirlerin emirleri doğrultusunda İsveç çakısı gibi çok maksatlı kullanılmaktadır. Gelişen dünya ve silahlı kuvvetler kapsamında miyadını dolduran ihtiyaca ve profesyonelliğe cevap veremeyen 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununun Gazi Meclisimiz tarafından ele alınıp baştan sona değiştirilmesi gerekmektedir” şeklinde konuştu.
Tilkici’nin konuşmasının ardından Zeynep Çetin adlı minik İstiklal Marşı’nı okudu. Açılışa Tilkicinin yanı sıra Başkan Vekili Arif Saylam, CHP Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, 22.23.26 Dönem Ak Parti Kırşehir Milletvekilimiz  Mikail ARSLAN, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Yenimahalle belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’da katıldı.

UZMANLAR FEDERASYONUNDAN YAPILAN AÇIKLAMADA

Gece Gündüz demeden çalışarak kısa sürede oluşturduğumuz UZMANLAR FEDERASYONU’ MUZUN 08.12.2018 Cumartesi Günü Açılış Törenini Gerçekleştirdik.

Uzmanlar Federasyonumuzun Kurulmasında emeği olan Kurucu Dernek Başkanları Sn. Ali Tilkici, Sn. Arif SAYLAM, Sn. Mehmet Karakoca, Sn. Emre Bakar, Sn. Sinan Güleç ve Yönetim Kurulu Üyelerine Maddi Manevi Desteklerini esirgemeyen Uzman Çavuş Çalışanlarımıza, Uzman Çavuş Olarak Görev Yapmış Emekli kardeşlerimize ve Görevinden Kendi isteği ve Sağlık sebebi ile ayrılan kardeşlerimize Kadın Kolları Başkanımız ve Ekibine Başımızın Tacı olan Kutsal Emanetlerimiz Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimize Şükranlarımızı sunuyorum.

Açılışımıza Katkıda bulunan Etimesgut Belediye Başkanımız Sn. Enver DEMİREL’E Sincan Belediye Başkanımız Sn. Murat Ercan’a Yenimahalle belediye Başkanımız Sn. Fethi Yaşar’a Sahne Organizasyonu Yıldızlar Ekibine ve Sahibi Eyüp Yıldız’a Sunucu Olarak Görev Yapan Eşref Genç beye teşekkür ediyoruz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Sesimize ses olan ve Açılışımızda Bizleri yalnız bırakmayan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcımız Sn. İzzet Ulvi Yönter’e Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Sn. Mehmet Ali Çelebi’ye 22.23.26 Dönem Ak Parti Kırşehir Milletvekilimiz Sn. Mikail ARSLAN’ Sivil Toplum Kuruluşu Başkanlarına Basın Mensuplarına Siyasi Parti İl ve İlçe Teşkilatlarına Yürekten Teşekkürlerimizi Sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Comments

comments

Bu haber 7735 kez okundu.
Genel - 00:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.