Sürgün mü Tayin mi?

Nevşehir İŞKUR İl Müdürü Arif Sıddık Barata Kırşehir İŞKUR’a araştırmacı olarak tayin edildi. Barata’nın bu tayini ‘sürgün’ olarak nitelendirildi.
Manşet Haberleri - 27 Şubat 2020 17:09 A A

Nevşehir İŞKUR İl Müdürü Arif Sıddık Barata Kırşehir İŞKUR’a araştırmacı olarak tayin edildi. Barata’nın bu tayini ‘sürgün’ olarak nitelendirildi.

Nevşehir İŞKUR İl Müdürü Arif Sıddık Barata Bakanlık tarafından alınan ani bir kararla Kırşehir İŞKUR İl Müdürlüğünde araştırma görevlisi olarak görevlendirildi. Alınan bu karar Nevşehir’de en çok konuşulan konulardan biri oldu.

Nevşehir İş-Kur İl Müdürlüğü görevini 2 yıldır yürüten ve oldukça başarılı çalışmalara imza atan Arif Sıddık Barata, göreve geldikten sonra 81. sırada yer alan Nevşehir İş-Kur’u 2 yılda iki kez birinci sıraya çekmeyi başarmıştı. Bazı kaynaklara göre başarılı bir il müdürü olan Barata’nın daha alt bir kademeye tayinin çıkarılmasında özel nedenler yatıyor. Tüm bunlar olurken Arif Sıddık Barata sessiz sedasız yeni görevine başladı.

Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Arif Sıddık BARATA’nın 24.02.2020 tarihinde, İl Müdürlüğü görevinden alınarak Kırşehir Çalışma ve Kurumu İl Müdürlüğüne Araştırmacı olarak atanmasının ardından Nevşehir İŞKUR İl Müdürlüğüne, Şube Müdürlüğü görevini yürüten Şinasi İNANICI vekil olarak görevlendirildi.

Nevşehir İŞKUR İl Müdür Vekili Şinasi İnanıcı

Arif Sıddık Barata Kimdir ?

1980 yılında Elâzığ’da doğdu. Ön lisans eğitimini Fırat Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu İnşaat bölümünde, lisans eğitimini Anadolu üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde ve yüksek lisans eğitimini ise Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mali Hukuk Ana Bilim Dalında tamamladı.2000-2017 yılları arasında Elazığ Belediyesinde Mali Hukukçu, Strateji Uzmanı olarak görev yaptı. Halen Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü olarak görev yapmaktadır. İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Comments

comments

Bu haber 1685 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Manşet Haberleri - 17:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.