TOKİ Ulaşımı Zora Sokuyor

Bağbaşı TOKİ 3. etap konutları henüz teslim edilmezken yol ve kaldırımlardaki bitmeyen yapım çalışmaları da yolu kullanan vatandaşları çileden çıkarıyor.
Genel - 14 Kasım 2019 14:16 A A

Bağbaşı TOKİ 3. etap konutları henüz teslim edilmezken yol ve kaldırımlardaki bitmeyen yapım çalışmaları da yolu kullanan vatandaşları çileden çıkarıyor.

Kırşehir Bağbaşı Mahallesinde yer alan TOKİ konutları 3. etap konutlar günü geçmesine rağmen harcamalardaki ekonomik yetersizlik ve yokluk nedeniyle gününde teslim edilemezken TOKİ taahhüdü içinde bulunan yol ve kaldırım çalışmaları da şehri canından bezdirdi.

Özellikle Kırşehir Merkez, üniversite, Armas Otel ve önemli köy güzergahlarının kullandığı, Bağbaşı yolu TOKİ’nin taahhüdü içinden olmasına rağmen bir türlü bitirilemiyor.  Bu nedenle de vatandaşlar bu yol güzergahı boyunca gerek yaya gerekse araç trafiği açısından ciddi sıkıntılar yaşıyor. Özellikle geceleri gerek yaya gerekse araç trafiği açısından büyük riskler oluşturan Bağbaşı giriş ışıklı kavşağından başlayıp üniversiteye doğru uzanan yol boyunca durum içler acısı.

TOKİ’nin taahhüdü içinde bulunan yol yapımını bırakın çoğu bölgelerde yol genişletme çalışmaları da hala yapılmış değil. Bu çerçevede Asayiş binasının bulunduğu yola cephe bahçe duvarı ve hemen altında bulunan kısımlarda yıkım ve yol yapım çalışması hala devam ediyor. Yine yol ortalarında bulunan ve trafik kazalarına neden olan elektrik direkleri de aynı şekilde duruyor.

 TOKİ ÇALIŞANLARINA DA DEĞER VERMİYOR

Bağbaşı 3. Etap konutlarının günü gelmesine rağmen teslim edilmediğine dikkat çeken vatandaşlar, TOKİ inşaatlarında ‘paramız yok’ diyerek bir dönem gece bekçilerinin işine son verildiğini, sonra inşaat malzemelerinin çalındığının görülmesiyle bir kısmının işe başlatıldığını ve bu TOKİ çalışanlarının dahi maaşlarının düzenli bir şekilde ödenmediğini bildiriyor.

BELEDİYE DESTEĞE HAZIR

Kırşehir Bağbaşı TOKİ 3. Etap inşaat ve yol yapımındaki bu gecikmeler tepkiyle karşılanıyor. Belediye yetkilileri TOKİ bölgesindeki yol ve kaldırım çalışmalarının TOKİ’nin kontrolü ve yetkisinde olduğuna dikkat çekerek, “Biz belediye olarak TOKİ’nin yol, kaldırım vs. çalışmalarını bir an önce bitirmesi ve şehri rahatlatması için elimizden gelen desteği vermeye hazırız ve çalışmaların bir an önce bitirilmesini bekliyoruz.” dediler.

 

Comments

comments

Bu haber 11033 kez okundu.
Genel - 14:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.