TOROS CANAVARI SAHNELENECEK

Kent sosyal yaşamına nefes aldıracak yeni bir oyun İl Kültür Müdürlüğü salonunda sahnelenecek. 31 Mart cumartesi günü 19.30 da başlayacak oyun, 2 perde ve 2 saat sürecek. Aziz Nesin’in kaleme aldığı eseri perdeye taşıyan Pozitif Sahne, Mehmet Cemil Yönetmenliğinde sahnelenecek, kalabalık oyuncu ekibine sahip olan oyunun içinden çıkılmaz hal alan olaylar ve karmaşa sahneye taşınacak. Oyunun […]
Genel - 29 Mart 2018 20:46 A A

Kent sosyal yaşamına nefes aldıracak yeni bir oyun İl Kültür Müdürlüğü salonunda sahnelenecek.

31 Mart cumartesi günü 19.30 da başlayacak oyun, 2 perde ve 2 saat sürecek.

Aziz Nesin’in kaleme aldığı eseri perdeye taşıyan Pozitif Sahne, Mehmet Cemil Yönetmenliğinde sahnelenecek, kalabalık oyuncu ekibine sahip olan oyunun içinden çıkılmaz hal alan olaylar ve karmaşa sahneye taşınacak.

Oyunun konusu ise  ;

Karısı, tıp fakültesinde okuyan oğlu ve evde kalmış kızı ile birlikte kirada oturan Nuri Sayaner; “Evime az kira ödüyorsunuz” diyen ev sahibi tarafından evden çıkarılmak istenir. Ev sahibi, davayı kaybedince Nuri Sayaner ve ailesini evden çıkarmak için gayrimeşru yollara başvurur. Apartmana, itini uğursuzunu doldurur. Ev halkının “Karakola git!…” ısrarlarına dayanamayan Nuri Sayaner, bir gün dayanamaz karakola gider. Ancak karakoldan dönmez. Evdekiler babalarını televizyonda “Toros Canavarı Yakalandı” haberinde görürler. Bütün dengeler bozulur. Nuri Sayaner hapiste, ailesi dışarıda “Toros Canavarı” olmanın sefasını sürerler.

 

Comments

comments

Bu haber 9655 kez okundu.
Genel - 20:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.