TSO Başkanı Yılmaz Ahilik Haftası Kutlama Mesajı Yayınladı!

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz, Pazartesi günü kutlanmaya başlayacak olan 33. Ahilik Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl 33. Ahilik Haftası Kutlamalarını maalesef kısıtlamalı ve buruk olarak kutlanacağını hatırlatan Yılmaz mesajında : “Ahilik yalnızca Türk insanının değil, bütün dünya toplumlarının örnek alması gereken bir insanlık ve ahlak sistemidir. […]
Haberler - 13 Eylül 2020 11:38 A A

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz, Pazartesi günü kutlanmaya başlayacak olan 33. Ahilik Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl 33. Ahilik Haftası Kutlamalarını maalesef kısıtlamalı ve buruk olarak kutlanacağını hatırlatan Yılmaz mesajında : “Ahilik yalnızca Türk insanının değil, bütün dünya toplumlarının örnek alması gereken bir insanlık ve ahlak sistemidir. Bu ahlaki felsefe esnaf ve sanatkârlarımızın, ticari işletmelerimizin ahilik anlayışı içinde ahlak ve çalışma disiplininin yaşatılması, yaşanması hem ekonomik gelişmemiz hem de sosyalleşmemizin yaygınlaşması açısından büyük önem taşımaktadır.

Ahiler; ahdinde, sözünde ve sevgisinde vefalı olmayı, aza kanaat edip çoğa şükrederek dağıtmayı, insanlar arasında din, dil, mezhep, ırk ve renk farkı gözetmemeyi ve bunun gibi birçok insani değeri bir yaşam tarzı olarak benimsemiş kimselerdir. Onun içindir ki bizler ipek yolundan bu güne ticarette  eşsiz ve görkemli erdemini yaşatan, yansıtan Ahilik ile gurur duyuyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta tüm ticari işletmelerimiz, esnaf ve sanatkârlarımız olmak üzere tüm halkımızın Ahilik Haftasını kutlarım.”

Comments

comments

Bu haber 22827 kez okundu.
Haberler - 11:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.