Vali Akın’dan Dünya Engelliler Günü Mesajı

Vali İbrahim Akın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımlayarak engelli vatandaşların gününü kutladı. Akın’ın mesajı şu şekilde: “Toplumda önemli bir kesimi oluşturan engelli kardeşlerimizin sorunlarına çözüm bulmak, hayat standartlarını yükseltmek ve kamuoyunda bu konuda farkındalığı arttırmak amacıyla her yıl 3 Aralık Gününde Dünya Engelliler Günü olarak çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Devletimiz, “özel insanlar” […]
Genel - 3 Aralık 2020 12:48 A A

Vali İbrahim Akın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımlayarak engelli vatandaşların gününü kutladı.

Akın’ın mesajı şu şekilde:

“Toplumda önemli bir kesimi oluşturan engelli kardeşlerimizin sorunlarına çözüm bulmak, hayat standartlarını yükseltmek ve kamuoyunda bu konuda farkındalığı arttırmak amacıyla her yıl 3 Aralık Gününde Dünya Engelliler Günü olarak çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Devletimiz, “özel insanlar” olarak değerlendirdiğimiz engelli kardeşlerimizin sosyal hayatta daha fazla yer alması, başta sağlık ve eğitim hizmetlerinin karşılanarak toplumla bütünleşmelerini sağlamak amacıyla önemli düzenlemeler yapmıştır. Bu düzenlemeler sayesinde günümüzde engelli kardeşlerimiz tüm sosyal imkânlardan faydalanmakta, üreterek ekonomiye katkı sağlamakta, spordan sanata kadar sosyal hayatın her alanında aktif şekilde yer almaktadırlar.

        Bilindiği gibi, 2020 yılı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından “Erişilebilirlik Yılı” olarak ilan edilmiştir. Bu kapsamda, engelli kardeşlerimizin sosyal hayatın her aşamasını oluşturan binalara, açık alanlara, toplu taşıma araçlarına, sportif ve kültürel tesislere ve bilgiye ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla birçok yatırım yapılmaktadır. Her geçen gün artan bu yatırımlar engelli kardeşlerimizin günlük yaşamını daha da kolaylaştıracaktır.

        Bu duygularla, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde tüm engelli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ifade ediyor, aileleriyle birlikte mutlu ve huzurlu bir hayat sürmeleri temennisi ile saygılar sunuyorum. “

Comments

comments

Bu haber 18455 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Genel - 12:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.