Vali Kimi Temsil Eder?

Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ün Referandum Akşamı “EVET”çilerle Birlikte Meydanda Siyasilerle Birlikte Sevinç Gösterileri Yapması Kırşehir Halkı Tarafından Yadırgandı. Valilerin devleti ve hükümeti temsil ettiklerini belirten Kırşehirliler, bir partinin mensubu hareket etmemesi gerektiğine dikkati çektiler. 16 Nisan Pazar günü yapılan referandumun sonucunun kesinleşmesinin ardından Ak Parti Kırşehir İl Teşkilatı’nın Cacabey Meydanı’nda düzenlediği platformda Kırşehirli siyasilerle birlikte […]
Akçakent - 20 Nisan 2017 17:05 A A

Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ün Referandum Akşamı “EVET”çilerle Birlikte Meydanda Siyasilerle Birlikte Sevinç Gösterileri Yapması Kırşehir Halkı Tarafından Yadırgandı.

Valilerin devleti ve hükümeti temsil ettiklerini belirten Kırşehirliler, bir partinin mensubu hareket etmemesi gerektiğine dikkati çektiler.

16 Nisan Pazar günü yapılan referandumun sonucunun kesinleşmesinin ardından Ak Parti Kırşehir İl Teşkilatı’nın Cacabey Meydanı’nda düzenlediği platformda Kırşehirli siyasilerle birlikte el ele, kola çıkarak “evet” oyunun sevincini yaşayan Vali Necati Şentürk’e tepkilerini dile getiren Kırşehirliler bu konuda şunları söylediler:

“Bir ilde görev yapan vali tarafsız olmalı ve her partiye, her partiliye eşit davranmalıdır. Vali devleti temsil eder, hiçbir partiyi asla temsil etmemeli. Partinin propaganda mekanizmalarının da bir parçası olmamalı, icraatları ve toplumsal birleştirmenin yerine bir partiyi güçlendirmek veya rakip partileri sindirmek yönünde şekillendirmemeli. Devlet veya hükümet adına yapılan işleri, bir partinin işi gibi göstermemeli, partinin il başkanı gibi de davranmamalı. İktidar partisi başka şeydir. Devleti temsil etmek daha da başka şeydir. Bugün hâlâ, cumhuriyetin kuruluş yıllarındaki tek parti uygulamaları ve valilerin o tek partinin görevlisi gibi çalışmalarını nasıl eleştiriyorsak, şimdiki çok partili demokrasimizde aynı şey yine vuku buluyorsa bunu da aynı açık yüreklilikle eleştirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Son yapılan referandum sonunda ilimiz Valisi Necati Şentürk’ün sahaya çıkıp kutlamalara katılmasını etik bulmadığımızı belirtmek istiyoruz. Vali Şentürk tüm Kırşehir halkını temsil etmektedir. Vali Şentürk, Kırşehir halkının yüzde 53’ünü temsil etmemeli tamamını temsil etmeli. Kullandığı oyu rengini kamuoyuyla paylaşmamalı. İlimizde Baba unvanını alan bir vali olmanın sorumluluğu çok büyüktür. Babalar evlatlarını ayırt etmez tüm evlatlarına aynı mesafede olur.”

Comments

comments

Bu haber 6384 kez okundu.
Akçakent - 17:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.