Vali Vekile Ders Verdi!

Bugün, Geleceğe Nefes Ol kampanyası kapsamında Türkiye genelinde 11 Milyon Kırşehir’de 75 bin ağaç toprakla buluştu.
Manşet Haberleri - 11 Kasım 2019 16:15 A A

Bugün, Geleceğe Nefes Ol kampanyası kapsamında Türkiye genelinde 11 Milyon Kırşehir’de 75 bin ağaç toprakla buluştu.

Fidan dikme kampanyası Tarım ve Orman Bakanlığının başlattığı Geleceğe Nefes projesi ile 81 ilde 11 Kasım 2019’da saat 11:11’de başladı.
Kırşehir’de de 38 ayrı noktada 75 bin fidan toprakla buluştu. Fidan dikim programına Vali İbrahim Akın, Milletvekilleri Mustafa Kendirli ve Metin İlhan, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, daire müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Vali Akın’ın katılım sağladığı ağaç dikme etkinliği Mehtap Tepesi Anadolu Mahallesindeki alanda gerçekleştirildi. Buradaki alana 2 binden fazla fidan dikildi. Ardından yine fidan dikimi yapılacak olan Akbayır Kent Ormanı Mevkiine geçildi. Burada da 15 bin adet fidan toprakla buluşturuldu.

VALİDEN VEKİLE AĞAÇ DİKİM DERSİ

İlk fidanı Vali İbrahim Akın, Milletvekilleri Mustafa Kendirli ve Metin İlhan dikti. Vekil İlhan’ın diktiği fidanı gören Vali Akın küreği elinden alarak “öyle olmaz” dedi. İşte o eğlenceli dakikalar:

KIRŞEHİR’DEN YOĞUN KATILIM

Kırşehir’de fidan dikim seferberliğine yoğun katılım olduğunu dile getiren Vali İbrahim Akın, “Bilindiği gibi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, ülkemizin orman sahasını ve ağaç servetini çoğaltmak, erozyonu önlemek, toprak, su ve bitki arasında bozulan dengeyi yeniden oluşturmak amacıyla 11 Kasım tarihini “Milli Ağaçlandırma Günü” olarak ilan etmiştir. Bu kapsamda, ülkemizin orman varlığını artırmak ve gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından 81 ilde “Geleceğe Nefes” ağaçlandırma seferberliği başlatıldı. Kırşehir olarak 66 Bin hedefiyle çıktığımız fidan dikim etkinliğinde 75 bine ulaştık. Bugün de fidanlarımız toprakla buluştu. Daha yeşil bir doğa için başlattığımız seferberliğimiz Kırşehir’de amacına ulaştı.” dedi.

Comments

comments

Bu haber 6784 kez okundu.
Manşet Haberleri - 16:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.