Yeni Kız Yurdu Faaliyete Başladı

Bağbaşı mahallesi Yurtlar bölgesinde yapımı devam eden 1000 kişilik kız yurdu tamamlanarak faaliyete başladı. Kısa süre önce yapımına başlanan kız yurdunun inşaatı rekor sayılabilecek bir sürede tamamlanarak faaliyete başladı. 1000 öğrenci kapasitesi olan kız yurdu öğrencilere sağladığı imkânlarla dikkat çekiyor. Spor alanları, sosyal yaşam imkânları, ortak kullanım alanlarının yanı sıra öğrenci odaların adeta 5 yıldızlı […]
Manşet Haberleri - 26 Şubat 2020 12:17 A A

Bağbaşı mahallesi Yurtlar bölgesinde yapımı devam eden 1000 kişilik kız yurdu tamamlanarak faaliyete başladı.

Kısa süre önce yapımına başlanan kız yurdunun inşaatı rekor sayılabilecek bir sürede tamamlanarak faaliyete başladı. 1000 öğrenci kapasitesi olan kız yurdu öğrencilere sağladığı imkânlarla dikkat çekiyor. Spor alanları, sosyal yaşam imkânları, ortak kullanım alanlarının yanı sıra öğrenci odaların adeta 5 yıldızlı otel konforunda olması dikkatlerden kaçmayan detaylar arasında.

Fatma Bacı’nın adı öğrenci yurdunda yaşatılacak…
Yurtlar bölgesine yeni yapılan kız yurdunun adı ahilik teşkilatının kurucusu, esnafların piri olarak tüm dünya da tanınan Ahi Evran-ı Veli hazretlerinin eşi ve Bacıyan-ı Rum (Anadolu Bacıları) teşkilatının bilinen ilk lideri Fatma Bacının adı verilerek bu önemli şahsiyetin adı yaşatılmış oldu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Faruk ŞAHİN; ’Daha önce Selçuk Hatun kız yurdu olarak hizmet veren yurt binası, Ahi Evran Kız Öğrenci yurdu binasının yanına yapılan binaya taşınarak ismi Fatma Bacı Kız Öğrenci yurdu olarak değiştirildi. Bu vesile ile Kırşehir’in manevi mimarlarının adlarının yaşatılmasında önemli bir etken oldu.’ dedi.

Comments

comments

Bu haber 3793 kez okundu.
Sponsorlu Reklam

Manşet Haberleri - 12:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.