YÖK Kalite Kuruluna AYDEP Tanıtımı Yapıldı

2015 yılında ortaya çıkan Ahi Yeterliğe Dayalı Eğitim Yönetim Sistemi Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın talebi üzerine tanıtıldı.
Manşet Haberleri - 14 Mayıs 2020 15:59 A A

2015 yılında ortaya çıkan Ahi Yeterliğe Dayalı Eğitim Yönetim Sistemi Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın talebi üzerine tanıtıldı.

2015 yılında fikir olarak ortaya çıkan ve bugün uzaktan eğitim sistemi ile model olan Ahi Yeterliğe Dayalı Eğitim Yönetim Sistemi (AYDEP), Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas’ın talebi üzerine Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Sibel Aksu Yıldırım, YÖKAK Kariyer Uzmanı Ayhan Koçer, YÖKAK Akademik Uzmanı Doç. Dr. Salih Bardakçı, Doç. Dr. Dilek Avşaroğlu ve Ömer Faruk Yıldız’ın yer aldığı ekibe tanıtıldı. 13 Mayıs 2020 tarihinde uzaktan bağlantı sistemi ile gerçekleştirilen toplantıda Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, açılış konuşmasını yaparak AYDEP’in ülkemizin yükseköğretim sistemine kalite getirmek için tasarlandığını, ortaya çıkan ürünün ülkemizin eğitim alanındaki “millileşme” hedefine önemli bir katkı sağlayacağını vurguladı. Rektör Karakaya konuşmasında iki yıl önce Eğitim Fakültesinde pilot olarak uygulanmaya başlanan ve salgın nedeniyle Ahi Evran Üniversitesi’nin tüm birimlerinin kullanımına açılan Ahi Yeterliliğe Dayalı Eğitim Projesinin (AYDEP) bu zor zamanda çok önemli kolaylıklar sağladığını ve eğitimin aksamadan devam etmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Prof. Dr. Vatan Karakaya, gelinen bu aşama ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin tarihi misyonuna yakışır bir hizmet sunmanın mutluğunu yaşadığını da ifade etti. Rektör Karakaya, ülkemizin de içinde bulunduğu Koronavirüs Salgınında geliştirilen AYDEP’in tüm birimlerce sorunsuz kullanımının bir bakıma AYDEP’in uygulanabilirliğini test ettiğini vurguladı.

Comments

comments

Bu haber 8686 kez okundu.
Manşet Haberleri - 15:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.