ZEYTİN DALI HAREKATINI YÜRÜTEN KAHRAMANLARIN SELAMI VAR

Zeytin dalı operasyonuna destek için yola çıkan Kırşehirli dernek ve Federasyonlar dönüşte ortak bir deklarasyon yayınladı. Yapılan açıklamada ; 09 Şubat Cuma günü 22.00 da protokol katılımı ve Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ün törenle uğurladığı dört derneğin Kırşehir Şehit Aileleri Derneği, Kırşehir Malul Gaziler Derneği, Kırşehir Muharip Gaziler Derneği ve Uzmanlar Federasyonunun işbirliğinde hazırlanan “Ana Ocağından Peygamber […]
Genel - 11 Şubat 2018 12:17 A A

Zeytin dalı operasyonuna destek için yola çıkan Kırşehirli dernek ve Federasyonlar dönüşte ortak bir deklarasyon yayınladı.

Yapılan açıklamada ;

09 Şubat Cuma günü 22.00 da protokol katılımı ve Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ün törenle uğurladığı dört derneğin Kırşehir Şehit Aileleri Derneği, Kırşehir Malul Gaziler Derneği, Kırşehir Muharip Gaziler Derneği ve Uzmanlar Federasyonunun işbirliğinde hazırlanan “Ana Ocağından Peygamber Ocağına”  projesi kapsamında Kahraman Mehmetçiğin Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı harekatı bölgesine ziyaret ve destek amaçlı  organizasyon yerine getirildi.

Hatay Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel’in karşıladığı ve “ Bizimle birlikte olmaları,hassasiyeti sınıra taşıması bizi ve askerlerimizi çok memnun etti diyerek,Tüm Kırşehirlilere memnuniyet ve selamlarını iletti“

Hassa-Akbel bölgesinde Kırşehir’in sesi olan katılımcı Derneklerimiz ve federasyonumuz, Canlı yayın yapan TRT, A Haber, KANAL 7, İHA, AA na açıklamalar yaparak Kırşehir halkının hissiyatını ekranlara taşıdı.

Afrin Marşının Bestecisi Kırşehirli sanatçı İdris Altuner’inde askeri birliklerde Askerlerimizle moral buluşması yaparak, Afrin Marşını selendirdiği ziyaretlerde, bir dönem Kırşehir de görev yapan Ahmet Haşimi de iştirak ederek destek oldular.

Hain örgütlerin ve şer odaklarının emellerine göğsünü siper eden, Türk’ün Şanlı Tarihine yeni bir destan yazan, bu gayede bugün 12 kahraman askerimizin nurlandığı, cephe gerisinde şiddetli çatışmaların yaşandığı ziyaret esnasında müşahade edilmiş ve destek moral kucaklaşmalarıyla samimi Kırşehir insanı, şehadet şerbeti içen ailelerin duygu akışı, gazilerimizin vakar ve uzmanlarımızın gayreti sunulmuştur.

Kahraman askerlerimizin “DÜĞÜN” edasıyla Cenk ettiğisahada, özgüven ve kararlılığın zirvede olduğunu gözlemlemek hepmizi mutlu etti.

Kırşehir liler adına, askerlerimizle kestiğimiz kurbanlar,ceviz, pekmez, pasta börek ler askerlerimize ikram edildi.

Bu Aziz Vatanda bizler üzerimize düşen görevin, dün mücadele etmek, yarim kalmak, canını vermek görevlerinde olduğu gibi, bugün birlik ve beraberlik olma göreviyle destek olmak vazifesini ifa etmenin gururuyla, bundan sonra üzerimize düşecek her türlü görevin vereceği yükü sırtlanmaya hazırız,.

Bu kutlu yolda, destek veren, yanımızda duran herkese sonsuz teşekkür ediyoruz.

 

Comments

comments

Bu haber 6892 kez okundu.
Genel - 12:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.