15 Temmuz Etkinlikleri Fotoğraf Sergisi İle Başladı

Kırşehir’de, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, Cacabey Meydanında düzenlenen Fotoğraf Sergisi ile başladı.   Fotoğraf Sergisi açılışına Kırşehir Valisi İbrahim Akın’ın yanı sıra Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, daire müdürleri, sivil […]
Haberler - 14 Temmuz 2020 11:17 A A

Kırşehir’de, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, Cacabey Meydanında düzenlenen Fotoğraf Sergisi ile başladı.

 

Fotoğraf Sergisi açılışına Kırşehir Valisi İbrahim Akın’ın yanı sıra Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

İl Müftüsü Mehmet Yaman tarafından yapılan duanın ardından, 15 Temmuz Gecesinde darbecilere karşı halkımızın gösterdiği mücadeleye ait fotoğrafların yer aldığı sergi gezildi.

 

Program sonunda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali İbrahim Akın, “Ülkemiz, 15 Temmuz 2016 tarihinde hain bir darbe girişimi ile karşı karşıya kalmıştır. Milletimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine hainlere büyük tepki göstermiş, darbeye karşı “DUR” demiş ve demokrasimize, birlik ve bütünlüğümüze, bayrağımıza, memleketimize sahip çıkmıştır. 15 Temmuz hain darbe girişimi, Sayın Cumhurbaşkanımızın ve milletimizin hainler karşısındaki dirayetli duruşu ve güvenlik güçlerimizin etkin müdahalesi ile amacına ulaşmamıştır. Darbe girişiminin yıldönümleri Demokrasi ve Milli Birlik Günü ilan edildi ve her yıl bu günlerde demokrasimize sahip çıkmak ve hain darbe girişimini unutturmamak adına etkinlikler düzenliyoruz. Bu seneki etkinliklerimiz de bu fotoğraf sergisi ile başladı. Hain gecede nelerin yaşandığını, devletimizin milletiyle beraber hainlere nasıl geçit vermediğini anlatan fotoğraflar sergileniyor. Bu vesileyle, 15 Temmuz şehitlerimizi ve bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Bütün vatandaşlarımızı 15 Temmuz etkinliklerine katılmaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları, Kırşehir’de düzenlenen diğer etkinliklerle devam edecek.

Comments

comments

Bu haber 15215 kez okundu.
Haberler - 11:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.